Kickboxing. Polak z Niemcem w Nowym Sączu powalczą o pas mistrza!

Sądecki wojownik Łukasz „Boom Boom” Pławecki już niebawem zaprezentuje się nowosądeckiej publiczności.

wsb3

Wojownik po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego federacji IPCC, tym raz w kategorii do 77 kg. Pas, który zdobył pokonując przed własną publicznością Yankube Jurawę (Kyshenko Gym) walcząc jeszcze w wadze lekkiej, zdobi teraz półkę z trofeami nowosądeckiego mistrza od ponad roku. W międzyczasie reprezentant Halnego Nowy Sącz zmienił kategorię wagową, co otwiera mu drogę do zdobycia kolejnego trofeum tej uznanej w świecie sportów walki federacji.

Czytaj również: Trener Sandecji po remisie: „Nasi kibice nie są przyzwyczajeni do takiej gry”

Polak powalczy z Niemcem

W Nowym Sączu Pławecki zmierzy się z bardzo doświadczonym niemieckim zawodnikiem Waldemarem Wiebe. Pochodzący z Tadżykistanu Wiebe trenuje w Niemczech pod okiem weterana i jednego z najlepszych zawodników słynnej organizacji It’s Showtime Kamala Amranieo w jego klubie Amrani Palace. Waldemar Wiebe stoczył w swojej zawodowej karierze aż 85 walk i tylko 8 razy musiał uznać wyższość rywala. Walczył dla takich federacji jak Glory, Tatneft, Dynamite Fighting Show czy Azjatycki gigant WLF. Wiebe ma 28 lat, mierzy 181 cm i walczy w kategoriach wagowych od 75 kg do 77 kg.

Łukasz Pławecki z ostatnich pięciu pojedynków dwukrotnie pokonywał rywali przed ostatnim gongiem, w tym raz dokonał tego już w pierwszej rundzie. Posiadający zawodowy rekord 22-14-1 Pławecki w maju został mistrzem w wadze do 77 kg jednej z największych zawodowych organizacji sportów walki w Polsce jaką jest FEN, a pod koniec września dołożył do tego tytuł mistrzowski organizacji MFC w tej samej kategorii. W ubiegłym roku reprezentant klubu HALNY Nowy Sącz przed własną publicznością walczył dwukrotnie. Podobnie będzie w roku 2018, ponieważ poza walką na październikowej gali HFO, Pławecki ma w planach jeszcze jeden występ w Nowym Sączu.

Gala HFO 5 odbędzie się w sobotę 27 października w hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej w Nowym Sączu. Bilety na wydarzenie można zakupić online na www.bilety-hfo.pl.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Halny Nowy Sącz

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]