Kickbokserzy Halnego Nowy Sącz budowali formę w Zakopanem

Chcemy pokonywać najlepszych rywali, by samemu stać się najlepszymi – mówi o obozie przed kolejną galą HFO reprezentant i założyciel nowosądeckiego Halnego Łukasz Pławecki.

Zgrupowania sportowe są nieodłącznym elementem cyklu treningowego w wielu dyscyplinach sportowych. Nie inaczej jest w sportach walki, w których na pierwszy rzut oka identyczne wyjazdy mogą pełnić zupełnie różne funkcje w przygotowaniu do walki.

W ramach przygotowań do kolejnych zawodowych startów zawodnicy Halnego Nowy Sącz i Spartan Jasło wybrali się do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, by w ciszy i spokoju budować kondycję i wytrzymałość w wysokich górach.

Przypomnijmy, że Łukasz Pławecki, Kamil Janik, Norbert Job i Bartosz Zając szykują się do czerwcowej gali HFO 6, która odbędzie się w Nowym Sączu.

– Obozy sportowe, choć czasem nie różnią się rutyną treningową od treningów w klubie, mają jedną ogromną zaletę: przebywając na obozie zawodnik może skupić swoje myśli tylko na treningu i regeneracji. Ważny jest też aspekt integracyjny – mówi Łukasz Pławecki, Mistrz Świata K-1 i prowadzący obóz HFO w Zakopanem.

– Są z nami zawodnicy mający za sobą kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt walk zawodowych. Są też ci mniej doświadczeni, młodsi i Ci mogą najwięcej skorzystać na treningach z bardziej doświadczonymi kolegami – dodaje.

Bartosz Zając, którego występ na gali HFO 6 został już potwierdzony, od niedawna sprawdza się w nowej kategorii wagowej.

– Przeskok wagę w górę zawsze niesie za sobą konieczność zbudowania mocnej bazy tlenowej. Nie da się walczyć tak samo, kiedy trzeba poruszać kilka lub kilkanaście kilogramów więcej mięśni i ciała. Właśnie po to tu jestem. W czerwcu chce być w 100% gotowy i pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością – mówi reprezentujący Halnego Bartosz Zając.

O wiele bliżej do swojej walki jest inny reprezentant nowosądeckiego klubu Kamil Janik. Walczący w kategorii do 95 kg Janik wystąpi 24 lutego na gali Boxing Production RCP 3 w Poznaniu, gdzie zmierzy się z Maciejem Wysockim.

– Mam bardziej doświadczonego przeciwnika, to wyzwanie ale ja lubię wyzwania. Ciężko przygotowuje się do tej walki i to na pewno zaowocuje w ringu. Teraz Poznań, jeśli będzie forma to w czerwcu Nowy Sącz. Chcę walczyć możliwie najczęściej i dawać jak najlepsze walki! – zdradza zmotywowany Janik.

Na obozie HFO trenuje też uważany za jeden z największych talentów polskiego K-1 Norbert Job. Zaledwie 21-letni zawodnik ma na swoim koncie 9 zawodowych pojedynków, co w Polsce nie jest standardem.

Czytaj również: Piłkarze Sandecji lepsi od Górnika Zabrze w… tajnym meczu

– Niemal od początku kariery skupiam się na zawodowych startach. Jak prawie każdy zawodnik w Polsce mam za sobą starty na turniejach amatorskich, ale większość osób w moim wieku dopiero przymierza się do walk zawodowych, a ja mam ich za sobą już prawie 10. Uważam, że aby być w czymś dobrym to trzeba się na tym skupiać w 100% i to właśnie robię – zauważa Job, który w na poprzedniej edycji HFO pokonał bardzo wyraźnie na punkty Tomasza Koniecznego.

Wszyscy zawodnicy w moim klubie mają jeden cel i wspólnie do niego dążymy: chcemy walczyć na najlepszych galach, pokonywać najlepszych rywali by samemu stać się najlepszymi. Od tego roku w organizacji HFO zaszły duże zmiany, które mają na celu rozwój organizacji i dołączenie do krajowej czołówki. Pojawili się nowi ludzie, a dodatkowo rozmawiamy obecnie z dużą telewizją, co na pewno pomoże w rozwoju projektu, a dla zawodników stanie się dodatkową motywacją by dawać jeszcze lepsze walki – mówi Łukasz Pławecki pytany o plany klubu na 2019 rok.

Gala HFO 6 odbędzie się 1 czerwca w Nowym Sączu i będzie to jedna z trzech zawodowych gal organizacji zaplanowanych na rok 2019. W ringu kibice będą mogli zobaczyć zawodowe walki na zasadach K-1 oraz MMA. W walkach wieczoru zawodnicy będą rywalizować o międzynarodowe tytuły mistrzowskie uznanych federacji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Materiały prasowe Halny Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.