Kibice Sandecji zebrali przed meczem ponad 4 tys zł dla chorego chłopca

Kibice Sandecji, jadąc na mecz z Wisłą Kraków zebrali w autobusach ponad 4 tysiące złotych dla chorego na białaczkę Oskara Sochy. Chłopiec jest synem ich przyjaciela z Jasła, który także kibicuje Sandecji.

wsb3

Cała kwota – 4105,86 zł trafi na konto, na którym gromadzone są pieniądze na leczenie 4-latka.

Choroba Oskarka przyszła „pod przykrywką” zapalenia oskrzeli. Mimo podawanych lekarstw objawy nie ustępowały, a problemy z oddychaniem nasilały się. Dodatkowo chłopiec odczuwał silne kłucie w okolicy brzucha i miał skurcze w nogach. Pojawiły się również spore siniaki.

Zaniepokojeni rodzice natychmiast zgłosili się do szpitala w Jaśle, skąd zostali skierowani do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tam chłopiec przeszedł szereg badań. Postawiono diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

Dzielny chłopiec, mimo choroby nadal robi to, co kocha. Rano zakłada swój kask strażacki, ogląda ulubione bajki, jeździ na hulajnodze. Lubi również spędzać czas na planu zabaw. Zafascynowany dinozaurami marzy, by odwiedzić park jurajski.

Niestety choroba oraz chemioterapia osłabiają chłopca. Rodzice robią wszystko, by mu pomóc, jednak koszty związane z leczeniem i dojazdami są ogromne i wyczerpują budżet rodzinny. W walce o zdrowie każda złotówka się liczy. Dlatego kibice Sandecji 1 listopada na swojej oficjalnej stronie ogłosili zbiórkę na ten cel, którą przeprowadzili dzisiaj w drodze na mecz.

Jeśli chcecie również dorzucić swoją cegiełkę, macie taką możliwość, wpłacając na indywidualne subkonto, które znajdziecie tutaj.

W imieniu rodziców, dziękujemy!

Fot. https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/24410/

 

 

 

 

 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]