Kibice Sandecji zebrali przed meczem ponad 4 tys zł dla chorego chłopca

Kibice Sandecji zebrali przed meczem ponad 4 tys zł dla chorego chłopca

Kibice Sandecji, jadąc na mecz z Wisłą Kraków zebrali w autobusach ponad 4 tysiące złotych dla chorego na białaczkę Oskara Sochy. Chłopiec jest synem ich przyjaciela z Jasła, który także kibicuje Sandecji.

Cała kwota – 4105,86 zł trafi na konto, na którym gromadzone są pieniądze na leczenie 4-latka.

Choroba Oskarka przyszła „pod przykrywką” zapalenia oskrzeli. Mimo podawanych lekarstw objawy nie ustępowały, a problemy z oddychaniem nasilały się. Dodatkowo chłopiec odczuwał silne kłucie w okolicy brzucha i miał skurcze w nogach. Pojawiły się również spore siniaki.

Zaniepokojeni rodzice natychmiast zgłosili się do szpitala w Jaśle, skąd zostali skierowani do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Tam chłopiec przeszedł szereg badań. Postawiono diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna.

Dzielny chłopiec, mimo choroby nadal robi to, co kocha. Rano zakłada swój kask strażacki, ogląda ulubione bajki, jeździ na hulajnodze. Lubi również spędzać czas na planu zabaw. Zafascynowany dinozaurami marzy, by odwiedzić park jurajski.

Niestety choroba oraz chemioterapia osłabiają chłopca. Rodzice robią wszystko, by mu pomóc, jednak koszty związane z leczeniem i dojazdami są ogromne i wyczerpują budżet rodzinny. W walce o zdrowie każda złotówka się liczy. Dlatego kibice Sandecji 1 listopada na swojej oficjalnej stronie ogłosili zbiórkę na ten cel, którą przeprowadzili dzisiaj w drodze na mecz.

Jeśli chcecie również dorzucić swoją cegiełkę, macie taką możliwość, wpłacając na indywidualne subkonto, które znajdziecie tutaj.

W imieniu rodziców, dziękujemy!

Fot. https://fundacjaiskierka.pl/podopieczni/24410/

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.