Kibice Sandecji! Można już podpisać się pod apelem do premiera Morawieckiego w sprawie stadionu

Trwa batalia o stadion Sandecji. Prezydent i radni miejscy wystosowali do premiera Morawieckiego pismo w sprawie dofinansowania budowy obiektu z budżetu państwa, a od wczoraj w Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu zbierane są podpisy pod apelem mieszkańców i kibiców. Lista autografów wraz z pismem trafi do premiera. Podpis może złożyć każdy.

Renault2

- Kibice Sandecji i mieszkańcy wsparci przez radnego Grzegorza Fecko, zwrócili się do mnie o pomoc w zorganizowaniu akcji podpisów pod listem... tym samym, pod którym podpisali się już radni i wszyscy prezydenci.  Mieszkańcy również chcieli wyrazić swoje poparcie, dlatego od dzisiaj do przyszłego piątku zbierane będą podpisy. Ta lista razem z apelem do premiera pojedzie do Warszawy - mówił dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Tomasz Baliczek

W akcję włączyli się już pierwsi kibice Sandecji oraz radny Krzysztof Ziaja, który zachęca do zbierania podpisów również mieszkańców pobliskich gmin.

-Chcę, aby była to akcja ponad podziałami politycznymi. Zaangażujmy się! Zachęcam wszystkich, podpiszcie się pod tym apelem - mówił.

Podpisy będzie można składać do 22 lutego w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Szwedzkiej 2, ( jest czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz w soboty od 9:00 do 13:00).  Można tam także przynosić wypełnione listy poparcia.

Z treścią apelu można zapoznać się poniżej:

Szanowny Panie Premierze!

 

My, mieszkańcy Nowego Sącza oraz kibice Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja” S.A., zwracamy się do Pana Premiera z prośbą o wsparcie finansowe planowanej przez samorząd Miasta Nowego Sącza budowy Stadionu Miejskiego im. Ojca Władysława Augustynka, który według nas jest inwestycją o szczególnym znaczeniu dla nowosądeckiego sportu. Nasz Klub w przyszłym roku będzie obchodził 110-lecie istnienia, a nowy stadion byłby dla niego idealnym prezentem jubileuszowym.

 

Obecny obiekt nie spełnia wymogów stawianych przez PZPN do gry w I Lidze, nie mówiąc o Ekstraklasie. W poprzednim sezonie, gdy drużyna będąca chlubą i dumą naszego Miasta, grała na najwyższym szczeblu rozgrywek, my kibice, aby wspierać piłkarzy, byliśmy zmuszeni dojeżdżać na mecze do oddalonej o ok. 100 km Niecieczy. Wstydziliśmy się, że drużyna o tak bogatej historii i tradycji, skazana była na granie na obcym terenie. Choć dla zagorzałych miłośników futbolu dojazdy nie stanowiły większych problemów, to jednak dla piłkarzy wiązały się one z dużym obciążeniem.

 

Aktualnie zespół doskonale radzi sobie na zapleczu Ekstraklasy. Wspieramy drużynę, wypełniając podczas meczów trybuny stadionu po brzegi. Zmagania te oglądamy jednak na obiekcie z odległych lat, w warunkach uwłaczających współczesnym standardom piłkarskim. Stadion, zlokalizowany przy ul. Kilińskiego 47, jest przestarzały i nie nadaje się do modernizacji.

 

Miasto Nowy Sącz podjęło już działania związane z budową nowego stadionu dla naszej ukochanej drużyny. Obecnie, na podstawie wykonanej koncepcji, opracowany jest projekt na budowę obiektu na ok. 8200 miejsc. Odbywałyby się tam koncerty oraz inne wydarzenia kulturalne i oczywiście przede wszystkim sportowe. Byłoby to swoiste centrum rekreacyjne Nowego Sącza, impuls do dalszego rozwoju miasta, dla którego nowoczesna i nieodstająca od obecnie obowiązujących standardów infrastruktura, jest niezbędna.

 

Nie da się ukryć, iż jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, które, bez wsparcia środków z budżetu państwa, będzie niezwykle ciężko zrealizować. Podczas jesiennej kampanii wyborczej poparcie dla inicjatywy deklarowali ponad podziałami wszyscy kandydaci, biorący udział w ostatnich wyborach samorządowych.

 

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz radni miejscy zwrócili się w specjalnym piśmie do Pana Premiera o wsparcie finansowe budowy nowego stadionu. My w pełni popieramy starania władz miasta.

 

Obecny Rząd troszczy się o zrównoważony rozwój całej Polski, w tym również terenów zlokalizowanych poza wielkimi metropoliami. Mamy nadzieję, że politycy dostrzegą palącą potrzebę budowy stadionu w Nowym Sączu. Dlatego liczymy na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.


Mieszkańcy Nowego Sącza

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.