Kibice Sandecji mają swoje miejsce

Przy ul. Broniewskiego 26 poświęcono i oddano we władanie sympatyków Sandecji ośrodek „Kibice razem – Sandecja Nowy Sącz”.

wsb3

Jest to pokłosie projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanego przez Polski Związek Piłki Nożnej. Partnerem w realizacji przedsięwzięcia jest miasto Nowy Sącz. Dzięki Stowarzyszeniu Kibiców Sandecji Nowy Sącz jest 15 miastem w Polsce i jedynym w Małopolsce, które posiada swój ośrodek.

Ideą projektu jest między innymi walka ze stereotypem kibica oraz wykorzystanie pozytywnej energii do działania na rzecz klubu i miasta. Gospodarze ośrodka chcą organizować spotkania z zawodnikami, turnieje piłkarskie, angażować się w akcje charytatywne, zapraszać zainteresowanych do udziału w konkursach gry FIFA 2018 i turniejach wiedzy o historii Sandecji.

W budynku do niedawna działał klub bokserski.

– Gdy oglądałem ten lokal przed jego remontem, powiem szczerze, że nie widziałem szans. Jednak muszę powiedzieć, że udało się świetnie. Będzie się tu bardzo dużo działo. Kibice Sandecji to jest wielka siła, którą warto wykorzystać, żeby w tym mieście działo się wiele fajnych rzeczy – mówił Dariusz Łapiński, krajowy koordynator ds. współpracy z kibicami PZPN.

Obiekt poświęcił ks. kapelan Józef Wojnicki, a obecny na uroczystości kapitan drużyny Sandecji, podarował kibicom piłkarską koszulkę w biało-czarne pasy.

Ośrodek jest do dyspozycji od godz. 15 do 20.

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]