Karpating: w Beskidzie Gorlickim już się nie zgubisz. Poprowadzi Cię innowacyjna aplikacja

Karpating: w Beskidzie Gorlickim już się nie zgubisz. Poprowadzi Cię innowacyjna aplikacja

Beskid Gorlicki może pochwalić się własną aplikacją mobilną i stroną internetową. Projekt ,,Karpating” zainicjowany przez Lokalną Grupę Działania „Beskid Gorlicki” może być sporą atrakcją i udogodnieniem zarówno dla turystów jak i mieszkańców regionu. Ułatwi odkrywanie przyrodniczych, historycznych i kulturalnych uroków okolicy, a przy tym nie pozwoli się zgubić.

– Użytkownik bezpłatnej aplikacji mobilnej Karpating posiada dostęp do wiadomości o atrakcjach turystycznych i opisów interesujących miejsc z bogatą historią. Propozycje tras rekreacyjnych wraz z czasem przejścia i przejazdu zapewniają zaplanowanie wycieczek pieszych bądź rowerowych – wyjaśnia Agnieszka Majka z firmy Amistad, tworzącej aplikacje mobilne i portale www.

Obiekty w aplikacji podzielone są na kategorie, które można filtrować. Miejsca i wydarzenia warte uwagi wystarczy dodać do zakładki ,,ulubione”, by mieć do nich szybszy dostęp. Przydatnym dodatkiem są też zdjęcia i praktyczne informacje, takie jak adresy i dane kontaktowe różnych instytucji kultury, a także skaner kodów QR. Sporym urozmaiceniem są natomiast panoramy 3D.

– Mapa w trybie offline oraz technologia GPS gwarantują turystom podgląd ich dokładnej lokalizacji bez potrzeby połączenia z Internetem. Funkcja nawigacji nie pozwala zgubić się w terenie – dodaje Agnieszka Majka.

Projekt Karpating jest współfinansowany ze środków ,,Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Aplikację można pobrać na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS. Stworzyła ją mająca kilkunastoletnie doświadczenie firma Amistad Sp. z o.o., która rozwija nowe technologie w zakresie nawigacji, geolokalizacji i turystyki.

Strona www projektu ,,Karpating” dostępna jest TUTAJ.

Aplikacja mobilna do pobrania:

Aplikacja iOS: https://apps.apple.com/us/app/karpating/id1490091834?ls=1

Aplikacja android: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.karpating

ilustr. Amistad

 

Share on twitter
Share on facebook