Karpacki Wyścig Kurierów 2018 także w Nowym Sączu!

Trasa 35 Karpackiego Wyścigu Kurierów wiedzie przez trzy kraje: Polskę, Słowację i Węgry. Do pokonania będzie 950 kilometrów i 22 górskie premie. Kolarska  impreza potrwa 6 dni. Podzielona będzie na 7 etapów. Jeden z nich prowadzi ze Szczawnicy do Nowego Sącza.

W piątek w Tarnowie odbyła się prezentacja planów dotyczących  tegorocznej edycji wyścigu. Kolarze rywalizować będą na karpackich szosach od 28 kwietnia do 3 maja.

Początek zaplanowano na Węgrzech, gdzie do przejechania będzie 150-kilometrowy odcinek z Veszprem do Papy. Drugiego dnia odbędą się dwa etapy: 64 kilometrowy słowacko-polski odcinek z Trsteny do Jabłonki oraz 106-kilometrowy - z Jabłonki do Oświęcimia. Wyzwanie kolejnego dnia to 133-kilometry z Niedzicy do słowackiego Popradu. Następne 150 kilometrów rozpocznie się startem i zakończy metą w tej samej miejscowości: Starej Lubovli.

- Dwa ostanie etapy Karpackiego będą długie i naprawdę ciężkie. Choć rozgrywane na stosunkowo niewysokich, beskidzkich wzniesieniach, na pewno nie raz dadzą się kolarzom we znaki. Etap 5. poprowadzi ze Szczawnicy do Nowego Sącza i liczyć będzie 166 kilometrów, na których wyznaczonych zostało pięć premiowanych podjazdów. Z kolei na finał zaplanowano 175-kilometrowy odcinek z Tuchowa do Tarnowa. Sześć górskich premii i podjazdy dające mocno w kość na pewno nie pozostaną bez znaczenia w kontekście rozstrzygnięć klasyfikacji generalnej, której zwycięzce poznamy właśnie w Tarnowie - informują organizatorzy.

- Na Karpackim Wyścig Kurierów rodzą się gwiazdy - już teraz w światowym peletonie nie brakuje zawodników, którzy w niedalekiej przeszłości szlifowali swoje talenty na KWK. Wystarczy wymienić choćby Mauritsa Lammertinka, obecnie zawodnika zespołu Katusha-Alpecin, Erika Baskę i Gregora Muhlbergera związanych z drużyną Bora-hansgrohe, Koena Bouwmana z Team LottoNL-Jumbo czy Enrica Masa z QuickStep Floors - wszyscy oni obecnie ścigają się z powodzeniem na najwyższym poziomie w grupach World Touru - przypomina Martyna Kobylińska z biura prasowego Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Mapę wyścigu możesz obejrzeć TUTAJ

(kaan)

--------

WIŚNIOWSKI3

Wypowiedz się w tej sprawie