Karpaccy pogranicznicy mają nowy sztandar

Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru dla Karpackiego Oddziału Straży Granicznej dzięki wsparciu mieszkańców Sądecczyzny i Małopolski zgromadził kwotę potrzebną do stworzenia nowego sztandaru. Zostanie on wręczony jednostce na uroczystości, która odbędzie się 2 czerwca na sądeckim rynku. Wraz ze sztandarem, KOSG otrzyma także nowe imię: 1 Pułku Strzelców Podhalańskich.

– Nie mieliśmy żadnych problemów z zebraniem odpowiednich funduszy na sztandar – mówi kpt. Dorota Kądziołka rzecznik KOSG. – Oddzew na apel Społecznego Komitetu Ufundowania Sztandaru był duży. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Sztandar został wykonany zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 3 września 1996 r. Składa się z płata, głowicy, drzewca i szarfy. Na drzewcu sztandaru umieszczono pamiątkowe gwoździe symbolizujące jego fundatorów.

Czerwcowe uroczystości nadania jednostce imienia i sztandaru poprzedzi odprawiona w Bazylice pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu msza, która rozpocznie się o godzinie 10. O godzinie 11.30 na rynku odbędzie się uroczysty apel z udziałem Jakuba Skiby, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, gen. bryg. SG Marka Łapińskiego, Komendanta Głównego Straży Granicznej – gen. bryg. SG Marka Łapińskiego oraz innych zaproszonych gości.

Do udziału w uroczystościach zapraszamy wszystkich sympatyków Karpackiego Oddziału Straży Granicznej mówi kpt. Kądziołka. –  Dla wszystkich zgromadzonych przewidziany został wojskowy poczęstunek.

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu został utworzony 16 maja 2016 r. na mocy rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wykonuje zadania przede wszystkim w zakresie ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, zapobiegania nielegalnej migracji, rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw i wykroczeń oraz ścigania ich sprawców.

fot. KOSG

 

Weź udział w konkursie!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.