Sądeczanka Karolina sięga po mistrzostwo w barmańskim fachu

Karolina Gucwa ma 21 lat. Pochodzi z Sądecczyzny. Startuje w trzeciej edycji polskich eliminacji do najbardziej prestiżowego konkursu barmańskiego na świecie: World Class Competition. Zakwalifikowała się już do półfinałowej trzydziestki, w której są tylko trzy kobiety.

Karolina zdawała maturę w  Liceum Ogólnokształcącym im. Artura Grottgera w Grybowie. Zanim wyjechała z rodzinnej Siołkowej do Krakowa, żeby studiować górnictwo i geologię, pracowała dla nowosądeckiego Stowarzyszenia Sursum Corda.

W stolicy Małopolski odkryła jeszcze jedną pasję: ukończyła kurs w Międzynarodowej Szkole Barmanów i Sommelierów w Krakowie i stanęła za barem. Tak już zostało. Pracuje jako barmanka od 1,5 roku. Przygotowuje drinki dla gości krakowskiego Scandale Royal.

Półfinał  konkursu, w którym startuje Karolina odbędzie się w kwietniu. Jury wyłoni wówczas finałową dwunastkę. Polskiego Barmana Roku 2017  poznamy pod koniec maja. Zwycięzca, albo zwyciężczyni będzie reprezentować Polskę w finale globalnego konkursu World Class w Meksyku. Zmierzy się tam z konkurentami z 60 państw.

World Class Competition od 2009 r. kreuje międzynarodowe gwiazdy sztuki barmańskiej. Finaliści  podróżują po świecie, są zapraszani do prowadzenia szkoleń, angażowani jako konsultanci w najlepszych lokalach. W 2016 roku na globalne finały World Class w Miami wyjechał Paweł Rodaszyński z Warszawy. Rok wcześniej w światowych zawodach w Kapsztadzie wziął udział Mateusz Szuchnik, również ze stolicy. Obaj do kraju wrócili z zaszczytną pozycją w gronie 20 najlepszych barmanów globu.

W ciągu ośmiu edycji po globalne trofeum i tytuł Barmana Roku Diageo Reserve World Class sięgnęli reprezentanci: Francji, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Grecji.

fot. archiwum prywatne

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.