Karetka transportowa najechała na kolizję osobówki i auta dostawczego na DK 28

Kiedy strażacy dotarli na miejsce kolizji, kierowca Hondy znajdował się w karetce transportowej, która najechała na zdarzenie. Dostawczym Nissanem tak jak i osobówką podróżował sam kierujący, on jednak nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Auta zderzyły się w piątek około godziny 19.00 w Biczycach Dolnych (gmina Chełmiec) na Drodze Krajowej nr 28. 

wsb3

- Samochody znajdowały się na jezdni i blokowały jeden pas w kierunku Limanowej. Samochód Honda wyłamał bariery ochronne i był oparty na nich - relacjonują funkcjonariusze PSP.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo. Strażacy z Nowego Sącza oraz OSP Niskowa zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i zasypali sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne.

- Poszkodowanego przekazano pod opiekę załogi karetki Pogotowia Ratunkowego przybyłej na miejsce zdarzenia. Po przebadaniu kierujący samochodem Honda pozostał na miejscu - informują strażacy.

Po zakończeniu działań policji zniszczone pojazdy zostały przemieszczone na pobocze przy użyciu samochodu pożarniczego.

Jak dodają strażacy - przekazano pracownikom służby drogowej informację o konieczności doczyszczenia jezdni i zabrania pozostałości po kolizji oraz zużytego sorbentu z jezdni i pobocza. Na miejsce działań przybyła Pomoc drogowa.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.