Karate. Sukces NKS Karate Kyokushin na Turnieju o Puchar Solny

W połowie maja na hali sportowej „Solne Miasto” we Wieliczce w Turnieju o Puchar Solny w karate na matach tatami walczyło lącznie 407 zawodniczek i zawodników z 40 klubów karate z całej Polski.

wsb3

Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin reprezentowało 20 karateków, którzy wywalczyli 3 złote i 3 brązowe medale. Największe sukcesy sportowe osiągnęli kolejno: Klaudia Kowalska w kategorii kumite młodziczek (walka sportowa karate), która po pięciu zwycięskich pojedynkach stanęła na najwyższym stopniu podium, Klemens Ogórek w kategorii kumite juniorów po raz kolejny był poza zasięgiem rywali, Nadia Potoczek wygrała bezapelacyjnie kategorię kata dzieci (prezentacja układów walki karate) pokonując 30 najmłodszych oponentów.

Brązowe medale wywalczyli: Przemysław Bobak, Mateusz Dąbrowski i Krystian Lasyk.

Turniej stał na wysokim poziomie, sądeccy zawodnicy walczyli z dużym zaangażowaniem i brawurą. Kilku młodych karateków NKS po raz pierwszy startowało w tak prestiżowych zawodach i na pewno będzie to dla nich dużą motywacją do ciężkiej pracy na treningach w nowosądeckim DOJO-MOSiR – mówi klubowy trener Andrzej Krawontka.

Reprezentacja Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin prowadzili trener karate shihan Andrzej Krawontka i instruktor sensei Edward Krawczyk, którzy byli także sędziami zawodów.

Shihan Andrzej Krawontka gratuluje wszystkim zawodnikom Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy wystąpili w składzie: Magdalena Orzechowska, Emilia Tuczyńska, Szymon Ogórek, Aleksandra Bobak, Klemens Ogórek, Wiktor Wygrecki, Kamila Nowak, Mateusz Dąbrowski, Damian Potoczek, Nadia Potoczek, Klaudia Kowalska, Dominik Janik, Przemysław Bobak, Krystian Lasyk, Emilia Zbożeń, Urszula Orzechowska, Fabian Hamiga, Paweł Świerczyńska, Mikołaj Zbożeń.

Przed wakacjami szkolnymi 10 czerwca zawodnicy Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin wystąpią na Turnieju Młodzieżowym w Nowym Targu na który zaprasza sensei Ewa Pawlikowska, najbardziej utytułowana mistrzyni karate.

W czasie wakacji, najlepsi zawodnicy NKS przygotowywać się będą na zgrupowaniu szkoleniowym karate w Wapiennem do udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się już we wrześniu w Kaliningradzie w Rosji.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum klubu

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]