Karate: sądeczanin znów zadziwia: został mistrzem Hiszpanii. Walka wygrana w 70 sekund!

Grzegorz Kędzierski 20-letni głuchoniemy karateka z Nowego Sącza mieszkający w Wielkiej Brytanii pokazał się ze świetnej strony na Otwartych Mistrzostwach Hiszpanii w karate kumite.

Zawody, w których wzięło udział ponad 200 zawodników miały mocno międzynarodową obsadę. Na matach prezentowali się bowiem reprezentanci Polski, Rosji, Włoch, Izraela, Francji, Węgier, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz Niemiec.

Nasz zawodnik stoczył w sumie cztery walki i triumfował w tych mistrzostwach! Kędzierski junior był bardzo dobrze przygotowany do tych zawodów, narzucił sobie ostry reżim treningowy.

Dla niego to były Mistrzostwa Europy, wszak obsada była bardzo mocna – mówi mama zawodnika Magdalena (tata Mariusz jest jego trenerem – przyp. red.).

Pierwszym przeciwnikiem Grzegorza był doświadczony reprezentant Szwajcarii (wygrana przez ippon – decyzja sędziów o zakończeniu walki przed czasem). Walka trwała raptem 70 sekund! W kolejnym pojedynku rywal Grzegorza, także Hiszpan, wszedł na matę, by poddać walkę. Na twarzy ambitnego sądeczanina pojawiło się wielkie rozczarowanie. O wejście do finału Polak mierzył się z Hiszpanem, który nieco wcześniej rozprawił się z Rosjaninem. I tym razem zmagania trwały kilkadziesiąt sekund, a sędziowie orzekli ippon. Ostatnia potyczka była już tą o zwycięstwo. Niestety Mistrz Polski, rywal Kędzierskiego, poddał walkę nie wychodząc na matę.

Syn był rozczarowany, chciał rywalizować na macie – mówi Mariusz Kędzierski.

Grzegorz, oprócz zwycięstwa, otrzymał specjalną nagrodę od Shihana Lorenzo dla najlepszego technika turnieju!

Sądeczanin po tej wygranej nie zamierza odpoczywać. Już 24 marca w Lubinie odbędą się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Kyokushin i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate, w których oczywiście weźmie udział. 14 i 15 kwietnia Kędzierski wystąpi na Mistrzostwach Białorusi, zaś 21 kwietnia pojawi się na Mistrzostwach Polski w Limanowej. Później przyjdzie czas na start w majowych Mistrzostwach Europy w Bułgarii.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Archiwum G.Kędzierski

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.