Karate: sądeczanin – Klemens Ogórek z Pucharem Polski!

Reprezentanci Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin wzięli udział w Pucharze Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin odbywających się we Wrocławiu.

wsb3

W imprezie wystartowało łącznie 480 zawodników i zawodniczek z 95 klubów z całej Polski. Nasze miasto reprezentowali: Kamila Nowak, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Nikodem Święs, Klemens Ogórek, Domink Leśniak oraz trener, sędzia karate shihan Andrzej Krawontka. Karatecy NKS cztery razy stawali na podium.

Na tym najwyższym znalazł się Klemens Ogórek. Zawodnik z miasta nad Dunajcem zwyciężył w kategorii kumite (walka sportowa) junior -65 kg.

Walczył błyskotliwie i wygrał wszystkie swoje walki przez przewagę ippon tj. przez wykonanie skutecznych i kontrolowanych kopnięć okrężnych na głowę (mawshi-geri-jodan) bez obrony przeciwnika – mówi Andrzej Krawontka. – To efekt 10 lat treningów w klubie – dodaje zadowolony trener.

Dominik Leśniak był trzeci w kumite juniorów -70 kg. Na tych samych miejscach, w kumite młodziczek, zmagania zakończyły Klaudia Kowalska i Karolina Sekuła.

Sukcesy zawodników Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin to realizacja długofalowej metodyki programowo-szkoleniowej dzieci i młodzieży w DOJO-MOSiR w Nowym Sączu przez kadrę szkoleniową: trenera shihana Andrzeja Krawontkę i instruktorów sensei Łukasza Krawontkę, sensei Edwarda Krawczyka i sempai Roberta Popardowskiego.

Fot. archiwum NKS. Od lewej: shihan Andrzej Krawontka, Dominik Leśniak, Nikodem Święs, Karolina Sekuła, Klemens Ogórek, Klaudia Kowalska, Kamila Nowak.

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]