Karate. NKS z medalami na turnieju o Puchar Solny! [Zdjęcia]

Reprezentanci Nowosądeckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin pokazali się z bardzo dobrej strony na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Solny w Wieliczce.

W imprezie zaprezentowało się 350 zawodników karate z 45 klubów z Polski, Czech, Rumunii i Niemiec.

Reprezentacja NKS liczyła piętnaście osób wraz z trenerem/sędzią shihanem Andrzejem Krawontka i instruktorem/sędzią senseiem Edwardem Krawczykiem. Tym razem skład klubu tworzyli: Kamila Nowak, Hubert Korabik, Laura Kłapacz, Nadia Potoczek, Karolina Sekuła, Klaudia Kowalska, Nikodem Święs, Martyna Janik, Damian Potoczek, Oliwia Zarabska, Emilia Tuczyńska, Karolina Zarabska i Wiktor Wygrecki.

Sądeczanie zdobyli dwa złote krążki. Najpierw Karolina Sekuła okazała się najlepsza w kategorii kumite juniorek młodszych 0 60 kg a następnie Nadia Potoczek wśród kadetek.

Karolina walczyła bardzo efektownie pokonując przeciwniczki doskonałą techniką, wysokimi okrężnymi kopnięciami, które są jej specjalnością, kończyła walki przed czasem. To aktualna Mistrzyni Makroregionu Karate Kyokushin. Najmłodsza reprezentantka Klubu Nadia Potoczek w konkurencji KATA tj. prezentacji technik i układów walki, kolejny raz pokazała, że jest poza zasięgiem rywalek – relacjonuje Krawontka.

Srebro padło łupem Klaudii Kowalskiej w kategorii kumite juniorek młodszych -50 kg oraz Damiana Potoczka w KATA młodzików.

Damian zdobył także brązowy medal w kumite młodzików -45kg. Klaudia po dwóch zwycięskich walkach, w kolejnej o wejście do finału, pokonała po zaciętym boju znaną zawodniczkę z Rumunii, w walce finałowej przegrała jednak z czołową zawodniczką kraju, reprezentantką organizatora Turnieju, Klubu Karate z Wieliczki – dodaje trener.

Czytaj również: WIELKIE PIENIĄDZE DLA SANDECJI! TAK ZDECYDOWALI RADNI

Zacięta rywalizacja toczyła się w kumite juniorów -75 kg. Nikodem Święs, złoty medalista Mistrzostw Makroregionu 2019 w pojedynku o wejście do finału przegrał po dogrywce z późniejszym triumfatorem imprezy. Prócz niego, brązowe medale wywalczyli także Oliwia Zarabska w kumite juniorek -60kg i Wiktor Wygrecki w kumite młodzików +60kg.

Czytaj również: TRENER SANDECJI WYSZEDŁ ZE SZPITALA. NIE WIADOMO CZY ZOSTANIE W KLUBIE!

Jeszcze przed wakacjami zawodnicy NKS Karate Kyokushin wystartują w Międzynarodowym Turnieju Karate w Limanowej, który zaplanowano na 15 czerwca. Trzymamy kciuki za powodzenie na matach!