Znów karambol na obwodnicy północnej [AKTUALIZACJA]

Znów karambol na obwodnicy północnej [AKTUALIZACJA]

Na moście na Dunajcu w Nowym Sączu doszło wczesnym rankiem do poważnego wypadku. Są ranni.

Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 6 rano. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

-Kierowca samochodu marki Mercedes, klasy A, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, które panowały na mości na obwodnicy północnej – powiedział podinspektor Albert Kogut z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Kierowca zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z jadącym, z naprzeciwka pojazdem. Następnie odbił się od niego i uderzył w kolejne auto.

To kolejne w ostatnim czasie zderzenie samochodów na obwodnicy północnej. Niedawno doszło tam do karambolu wskutek wywrócenia się ciężarówki wiozącej kamieni i gruz.

AKTUALIZACJA:

Relacja strażaków z akcji związanej z wypadkiem:

W zdarzeniu udział brało 5 pojazdów, 4 samochody osobowe (Audi A4, Opel Astra, Ford Galaxy, Mercedes kl. A) oraz samochód dostawczy (Renault Movano).

Kolizja trzech samochodów osobowych nastąpiła w wyniku nagłego hamowania mającego na celu unikniecie kolizji z dwoma pojazdami, które zderzyły się bezpośrednio przed pozostałymi trzema samochodami. Samochodami podróżowało łącznie siedem osób.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich była zakleszczona w pojeździe.

Pozostali uczestnicy zdarzenia opuścili swoje pojazdy o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

W wyniku wypadku ruch na obwodnicy został całkowicie zablokowany. Działania strażaków polegały na  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz  udzieleniu zakleszczonemu kierującemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie wykonano dostęp do poszkodowanego oraz udzielono pomocy  w ewakuacji kierującego Mercedesem, przybyłym na miejsce w trakcie prowadzonych działań zespołom karetek pogotowia ratunkowego.

Osoby podróżujące osobowym Mercedesem zostały przewiezione do szpitala.

Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji uszkodzony Opel, Audi oraz Mercedes zostały zabrane przez Pomoc drogową. Mercedesa przesunięto na jeden pas ruchu celem umożliwienia  przejazdu piaskarce.

Usunięto pozostałości po kolizji z jezdni. Przybyła na miejsce piaskarka posypała solą jezdnię. Ruch drogowy za zgodą Policji został przywrócony w obydwu kierunkach.

 

 

fot. PSP Nowy Sącz

 

 

 

 

 

 

Nowy Sącz: karambol na obwodnicy północnej, droga zasypana gruzem

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.