Kara dla Sandecji za zachowanie kibiców. W niedzielę mecz na boisku lidera.

4 kolejka Ekstraklasy. Sandecja Nowy Sącz w najbliższą niedzielę zagra na wyjeździe z liderem rozgrywek Jagiellonią Białystok. Do województwa podlaskiego nie pojedzie zorganizowana grupa sądeckich kibiców. To kara za zachowanie w ostatnim spotkaniu. Tymczasem Sandecja musi wreszcie zacząć strzelać gole.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy oraz gości podczas meczu Legia Warszawa – Sandecja Nowy Sącz w trzeciej kolejce Ekstraklasy, na oba kluby nałożono kary: na klub z Warszawy karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na najbliższy mecz z Sandecją; na klub z Nowego Sącza – zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na następny mecz Ekstraklasy. Taką decyzja podjęła Komisja Ligi.

Po trzech kolejkach Sandecja ma na swoim koncie dwa punkty (0-0 z Lechem i Arką, porażka 0-2 z Legią Warszawa). Podopieczni Radosława Mroczkowskiego czekają na pierwszą bramkę i pierwsze zwycięstwo na boiskach ekstraklasy.

W niedzielę będzie o to bardzo trudno. Jagiellonia z kompletem punktów jest liderem rozgrywek. Do tego po czerwonej kartce w Białymstoku nie będzie mógł wystąpić Grzegorz Baran (został zawieszony na dwa mecze). Biorąc pod uwagę ostatnie dwa spotkania z końcówki ubiegłego sezonu na boiskach I ligi, to Sandecja w lidze nie potrafi strzelić gola już od pięciu spotkań.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – SANDECJA NOWY SĄCZ, 6 SIERPIEŃ, GODZ. 15:30

Przypuszczalny skład Sandecji: Gliwa – Kuban, Karczunow, Szufryn, Brzyski – Dudzic, Kasprzak, Trochim, Piter-Bucko, Mraz – Kolev (Piszczek).

 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]