Kapustka poświęcił maturę dla sportu

Piłkarz Cracovii i reprezentacji Polski miał w maju zdawać maturę. Miał, ale do egzaminu nie przystąpił. Skoncentrował się na piłce nożnej.

Po zeszłorocznym meczu z Gibraltarem, w którym zdobył swoją pierwszą bramkę dla reprezentacji, Bartosza Kapustkę pokochał cały kraj. 19-letni reprezentant Polski w piłce nożnej właśnie skończył w Nowym Sączu liceum dla dorosłych. Nie zdecydował się jednak na zdawanie matury. Ważniejsze dla swojej przyszłości piłkarz uznał skoncentrowanie się na karierze sportowej, nie naukowej i przygotowaniach do Mistrzostw Europy. Sportowe media prześcigają się w informacjach do jakiego zagranicznego klubu trafi mody zawodnik. Transfer do Anglii bądź Niemiec może zmienić jego życie.

O jego piłkarskim sukcesie pisaliśmy we wrześniu zeszłego roku: http://sacz.in/wydarzenia;zlota-noga-cracovii-bartosz-kapustka-uczy-sie-w-nowym-saczu,24694.html

Bartosz Kapustka uczył się w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu. Właśnie ukończył edukację.

– Bartosz skończył naszą szkołę. Nie zdecydował się na zdawanie matury, od samego początku nie chciał składać deklaracji. Postawił na karierę sportową. Uznał, że piłka jest najważniejsza. Treningi są wyczerpujące, na grę trzeba poświęcić mnóstwo energii – powiedział dyrektor szkoły Józef Jagodziński. – Ma jeszcze czas. Może kiedyś się zdecyduje? – zastanawia się Jagodziński.

Bartosz Kapustka (ur. 23 grudnia 1996 w Tarnowie) – piłkarz, pomocnik Cracovii, gra w klubie Cracovia. 7 września 2015 r. zadebiutował w reprezentacji Polski i zdobył swoją pierwszą bramkę w wygranym 8:1 meczu Gibraltarem.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.