Kamionka Wielka w Belwederze

Kamionka Wielka w Belwederze

Tegoroczna 26. edycja konkursu AgroLiga 2018 miała szczególną oprawę, gdyż finał jej odbył się w ogrodach Belwederu z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki. Wśród nagrodzonych i uhonorowanych przez prezydenta RP znalazła się firma – Zakład Masarski Dariusz Kmak z Kamionki Wielkiej. W prezydenckiej gali wzięli udział państwo Małgorzata i Dariusz Kmakowie.

Konkurs organizowany jest od lat na szczeblu wojewódzkim przez Wojewódzkie Ośrodki Doradztwa Rolniczego, zaś na szczeblu centralnym przez AgroBiznes-Klub i TVP S.A. Ma na celu docenienie osiągnięć najlepszych rolników i przedstawicieli najprężniej rozwijających się firm agrobiznesowych w kraju. Ten zaszczyt w tym roku spotkał, jako laureata krajowego w kategorii firm agrobiznesowych, wspomniany Zakład Masarski Dariusz Kmak.

– W naszej rodzinie tradycje wyrobu swojskich wędlin sięgają dziesiątków lat – mówi Dariusz Kmak. – Dziadek się tym zajmował, mój ojciec Piotr, zmarły przed dwoma laty. To właśnie tato założył zakład produkcyjny w 1998 r. i ja po nim przejąłem schedę. Wszystkie nasze produkty wytwarzane są według tradycyjnych receptur, w związku z tym nie zawierają żadnych barwników, ani substancji konserwujących.

Warto dodać, że salcesony, kaszanki, kabanos, czy boczek chłopski w minionych latach otrzymały wiele nagród na konkursach kulinarnych. Wysoką jakość produktów rodem z Kamionki Wielkiej potwierdził osobiście kosztując salceson prezydent RP Andrzej Duda i małżonka Agata Kornhauser-Duda ku radości i ukontentowaniu Małgorzaty i Dariusza Kmaków. Oczywiście na pamiątkę prezydenccy fotografowie zrobili obu parom pamiątkowe zdjęcie. Znajduje się ono teraz na specjalnym miejscu w biurze firmy w Kamionce Wielkiej.

Fot. Arch. D. Kmak

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.