Kąclowa. Jeden z pojazdów wskutek zderzenia zawisł na ogrodzeniu

Kąclowa. Jeden z pojazdów wskutek zderzenia zawisł na ogrodzeniu

Około godziny 17.40 w miejscowości Kąclowa doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych tj. Toyoty i Forda. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Zdarzenie miało miejsce na zakręcie, kilkaset metrów od kościoła pw. św. Wojciecha. Jeden z pojazdów zawisł na ogrodzeniu posesji.

– Jedna osoba została poszkodowana – poinformowała naszą redakcję  asp. szt. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkie Policji w Krakowie.

Jak relacjonują strażacy, Fordem podróżowała sama kierująca, która opuściła pojazd o własnych siłach i nie uskarżała się na żadne dolegliwości. W Toyocie znajdowały się dwie osoby, jedna z nich została ranna. W akcji udział brali strażacy z: JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Kąclowa, OSP Grybów Biała oraz Zespół Ratownictwa Medycznego i funkcjonariusze policji.

,,Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Osoba poszkodowana została zabrana do szpitala. Strażacy usunęli Toyotę z ogrodzenia prywatnej posesji. Podczas prowadzonej akcji kierowano ruchem wahadłowo” – informują strażacy.

Policja ustala dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia ustala policja.

Fot. Kamil Chełmecki/ PSP Nowy Sącz 

Share on twitter
Share on facebook