Już wkrótce szczepienia w zakładach pracy

Już wkrótce szczepienia w zakładach pracy

4 maja ruszy rejestracja przedsiębiorców, którzy chcą zorganizować szczepienia przeciw Covid-19 dla swoich pracowników. Poinformował o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień.

– Przekroczyliśmy 10 mln 300 tys. łącznie wykonanych szczepień I i II dawką – mówił minister Michał Dworczyk. – W zeszłym tygodniu wykonaliśmy 1 mln 400 tys. szczepień. To oznacza, że w tej chwili średnie dzienne tempo szczepienia jest na poziomie 200 tysięcy wykonywanych iniekcji. W tym tygodniu planujemy dalsze przyspieszanie i wykonanie 1 mln 600 tys. szczepień, pomimo tego, że mamy przed sobą majówkę.

Od 4 maja przedsiębiorcy poprzez formularz na stronie internetowej Rządowego Centrum Bezpieczeństwa będą mogli zgłaszać chęć organizowania szczepień w swoim zakładzie pracy. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Konieczne będzie zebranie 300 pracowników, lub pracowników i członków ich rodzin chętnych na zaszczepienie. Ze względu na opóźnienia w dostawach szczepionek nie wiadomo jednak kiedy dokładnie ruszyłyby szczepienia w zakładach, ale wiadomo, że będzie to już w maju.

– To będzie ważny kanał szczepień – podkreślał Dworczyk.

fot. screen. transmisji konferencji

grafiki: Kancelaria Premiera – Twitter

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.