Już w niedzielę w Barcicach plenerowe Misterium Męki Pańskiej

W niedzielę 14 kwietnia o godzinie 18 zapraszamy do Barcic, na plac przed plebanię, gdzie po raz kolejny będziemy mogli przeżyć plenerowe Misterium Męki Pańskiej. W tym roku spotkamy się już po raz siódmy.

Misterium w Barcicach zapoczątkował w 2012 r. ksiądz Radosław Olejarz. Na przestrzeni lat kolejni księża wnosili nowe spojrzenie, nowe akcenty. W tym roku za Misterium odpowiada ksiądz Wojciech Rymut. W inscenizacji występują aktorzy amatorzy, grupa ok. 35 osób, mieszkańców Barcic, którzy po mistrzowsku wcielają się w postacie ludzi, biorących udział w wydarzeniach sprzed dwóch tysięcy lat, związanych z męka Jezusa Chrystusa. W siedmioletniej historii Barcickich Misteriów w postać Chrystusa wcielało się czterech Barciczan. Obecnie po raz drugi postać kreuje Maciej Trzciński.

W trakcie Misterium, przed plebanią, uczestniczyć będziemy w wydarzeniach w Wieczerniku, Ogrodzie Oliwnym, Sanhedrynie, pałacu Piłata. Następnie, wszyscyudamy się w drogę krzyżową niosąc wspólnie krzyż Chrystusowy. Sceny Krzyżowania i Zmartwychwstania przeżyjemy w ogarniętej mrokiem nadciągającej nocy dolinie potoku Bogusławiec, oddalonego ok. dwóch kilometrów od plebani.

Warto wybrać się i wziąć udział w tym wydarzeniu, które doskonale wprowadza nas w atmosferę Wielkiego Tygodnia i pozwala w pełni przeżyć tajemnicę zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

nadesłane przez: Stowarzyszenie Mieszkańców Barcic

PWSZDWA

Wypowiedz się w tej sprawie