Już są pierwsze utrudnienia w ruchu na Moście Heleńskim

Już są pierwsze utrudnienia w ruchu na Moście Heleńskim

Most Heleński będzie zamknięty za równie trzy tygodnie, jednak już teraz zaczynają się utrudnienia. Od skrzyżowania przy zamku zamknięto pas ruchu w kierunku Chełmca. Rozwiązaniem tymczasowym jest pas do skrętu w lewo w ul. Tarnowską. Na tej ulicy zmienił się kierunek ruchu.

W ulicę Kazimierza Wielkiego można skręcać bez problemu. Zmiany pojawiły się przy lewoskręcie od strony Chełmca w stronę ul. Tarnowskiej. Tam trzeba skręcać z pasa środkowego.

To jedno z pierwszych utrudnień w ruchu spowodowanych pracami przy moście, ale najgorsze dopiero przed nami. 7 maja most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego.  Rozpocznie się wówczas rozbiórka starego mostu. Na ten czas przewidziano możliwie jak najwięcej udogodnień, aby pomóc mieszkańcom i kierowcom dostać się do domów i do centrum miasta.

Największych korków będzie można spodziewać się na obwodnicy północnej. To tam będzie skierowany niemal cały ruch.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie szynobus. Na czas budowy przejazd będzie darmowy. Kursy zaplanowano od godz. 6. do 18. trzydzieści razy w ciągu dnia między stacją Nowy Sącz – ul. Krakowska, a Nowy Sącz – Centrum. Czas przejazdu wyniesie od 5 do 7 minut.

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook