Już dziewięć żywych osób wydobyli w Turcji spod gruzów polscy strażacy (zdjęcia + filmy)

Już dziewięć żywych osób wydobyli w Turcji spod gruzów polscy strażacy (zdjęcia + filmy)

HUSAAR Poland, turcja, poszukiwania, ratunek, odnaleziono, PSP Nowy Sącz

Już dziewięć żywych osób wydobyła ekipa HUSAR Poland, którą tworzą ratownicy Państwowej Straży Pożarnej w tym Ci z Nowego Sącza (stan na godzinę 4:55). – Brawo. Serce Rośnie – wyraża Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Tylko dziś (8 lutego) ekipa HUSAR Poland wydobyła spod gruzów czteroosobową rodzinę (rodzice i dwójka dzieci) a następnie dziewczynkę w wieku 13 lat. Co o wydarzeniach wiemy na ten moment? Najnowsze informacje (godz. 4:55) mówią o liczbie 5.894 zmarłych w Turcji oraz 1.932 zmarłych w Syrii. WHO prognozuje, że ten bilans może wzrosnąć ośmiokrotnie. Liczy się każda sekunda działań ratowników. Prezydent kraju Recep Tayyip Erdogan zdecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego na okres trzech miesięcy w dziesięciu tureckich miastach.

Poniżej publikujemy galerię zdjęć z pracy polskich strażaków. Prezentujemy także materiały video, które ukazują skalę trudności pracy w mieście Adıyaman.

Miasto Adıyaman. W odstępie pół godziny wydobyto z ruin dziecko a następnie jego matkę. To tutaj pracują polscy, ale i zagraniczni ratownicy (noc, 8 lutego)

Miasto Adıyaman. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Andrzej Bartkowiak publikuje nagranie ukazujące wydobycie przed ekipę HUSAR Poland żywego chłopca (noc, 8 lutego). To jeszcze przed odnalezieniem dziewiątej osoby.

Poniżej galeria zdjęć z bieżącej pracy polskiej ekipy

Fot: PSP

Share on twitter
Share on facebook