Finałowa dziesiątka plebiscytu. Tomasz Brotoń Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Finałowa dziesiątka plebiscytu. Tomasz Brotoń Najpopularniejszym Sportowcem Sądecczyzny?

Tomasz Brotoń, Nowy Sącz

Tomasz Brotoń to finalista XX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny za 2022 rok. W ubiegłym roku wywalczył w Amsterdamie tytuł Wicemistrza Świata w Strike MMA federacji GAMMA. Inne jego sukcesy to między innymi wicemistrzostwo Europy K-1 i Zdobycie pasa Międzynarodowego Mistrza Polski K-1. Głosowanie trwa do 16 lutego.

Jak sportowo oceniasz 2022 rok?
Z jednej strony to był udany rok, z drugiej jest pewien niedosyt bo kontuzja wyeliminowała mnie z walki o Mistrzostwo Świata. W mojej kategorii o zwycięstwo rywalizowało aż 17 zawodników, dlatego 2 miejsce to mimo wszystko sukces.

Twoje sukcesy to także promocja Sądecczyzny i Małopolski, skąd pochodzisz?
Pochodzę z małej miejscowości Czaczów w gminie Łabowa, zawsze podkreślam swoje miejsce urodzenia. Obecnie mieszkam jednak w Olsztynie u trenuje w tamtejszym klubie Ararachion Olsztyn.

Jakie są Twoje inne pasje?
Lubię podróże. Sport, który uprawiam powoduje, że swoje walki toczę w różnych krajach, miastach to taka wartość dodana uprawiania sportu. Może Pana zaskoczę, ale jedna z moich pasji jest także elektronika.

Kto jest sportowym idolem Tomasza Brotonia, i jakie są Twoje sportowe cele na najbliższy rok?
Moim wzorem do naśladowania jest Anderson Silva, być może kiedyś pójdę w jego ślady, ale do tego potrzebna jest dobra sportowa forma, a żeby on była potrzebne jest po prostu zdrowie, więc jeżeli mógłbym sobie czegoś życzyć na ten rok, to żeby omijały mnie kontuzję, wtedy wyniki powinny przyjść. Ten rok chcę przeznaczyć pod MMA, chciałbym stoczyć kilka walk, aby nabrać większego doświadczenia.

Co chciałbyś przekazać swoim fanom?
Po pierwsze dziękuję za Wasze głosy i awans do ścisłego finału Plebiscytu na Sportowca Sądecczyzny. Dziękuje tez mojej rodzinie za wsparcie i że zawsze mogę na nich liczyć. Dzisiejszy sport nie jest możliwy bez wsparcia sponsorów, dlatego dziękuję moim darczyńcom i sponsorom a w szczególności: Fon-Mix, El-Pol, Besser Styropiany, Md Clinic, Diety od Brokuła.

Fot: nadesłane / Stowarzyszenie Dla Miasta Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook