Juwenalia rozpoczęte! Tłum stworów nie z tej ziemi przemaszerował ulicami Nowego Sącza [Obszerna fotorelacja, film]

Juwenalia rozpoczęte! Tłum stworów nie z tej ziemi przemaszerował ulicami Nowego Sącza [Obszerna fotorelacja, film]

Dziś studenci zawładnęli Nowym Sączem, a ulicami przeszedł tłum rozśpiewanych przebierańców. Niektóre stroje zachwycały oryginalnością i ogromnym wkładem pracy. W pochodzie dostrzec można było superbohaterów, postaci z bajek, potwory i wiele innych osobliwości. Jedni postawili na kilka ciekawych elementów, inni włożyli w przebranie całe serce, zmieniając nawet kolor oczu. Do niedzieli to właśnie w rękach żaków z PWSZ będą klucze do bram miasta. 

Naszym oczom ukazała się piękna kobieta z zieloną twarzą, oczami, nogami i dłońmi. Za kogo się Pani przebrała (pytamy z zaciekawieniem)?

– Pomysł zaczerpnęłam z komiksów Marvela i jestem She Hulk w wersji prawniczej – wyjaśnia studentka. – Na pierwsze moje Juwenalia postanowiłam się wymalować cała.

Ta farba kiedyś zejdzie?

– Już zaczyna schodzić (red. padał deszcz) z zielonego koloru na niebieski. A jak nie zejdzie, to przyjdę jutro na uczelnię kolorowa – dodaje z uśmiechem Weronika Plata z Instytutu Technicznego.

Korowód tradycyjnie wyruszył spod dworca PKP i Alejami Wolności, Batorego, ulicą Długosza oraz Jagiellońską udał się do sądeckiego ratusza.Przechodnie ze zdziwieniem i śmiechem obserwowali pochód, któremu towarzyszyły szalone okrzyki i przyśpiewki.

– Przebrałam się za Upiorną Pannę Młodą Morganę z League of Legends, bo już kiedyś robiłam cosplay’e i postanowiłam to powtórzyć na moich pierwszych Juwenaliach. Było trochę pracy przy stroju, skrzydła np. przygotowywałam cały miesiąc. Uwielbiam swoją uczelnię, tu jest zawsze świetna atmosfera – podkreślała Monika Dyrlaga – studentka pierwszego roku Lingwistyki dla Biznesu.

U celu podróży na przebierańców czekał Marek Uszko – przewodniczący Uczelnianej Rady Samorządu Studentów, a w imieniu prezydenta miasta żaków przywitał Janusz Kwiatkowski – Przewodniczący Rady Miasta. To on właśnie wręczył studentom symboliczne klucze do bram Nowego Sącza.

Na schodach przed ratuszem odbyła się prezentacja strojów oraz konkurs na najciekawsze przebranie. Wybór był trudny, a jury po krótkiej naradzie zdecydowało przyznać oprócz miejsc na podium trzy wyróżnienia. Oczywiście bezkonkurencyjną okazała się być Upiorna Panna Młoda ze swoją świtą.

 

Wyjdzcie na ulicę i zobaczcie pochód na żywo. Właśnie ruszyliśmy!

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Czwartek, 17 maja 2018

Ps. Dziękujemy Magdalenie Kościółek za zdjęcie, które zrobiła DTS-owym pszczółkom.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.