Jutro rozpoczyna się remont skrzyżowania Hallera/Sucharskiego/Barska

Jutro rozpoczyna się remont skrzyżowania Hallera/Sucharskiego/Barska

Już jutro (piątek, 15 września) rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulica Barska – Aleje Sucharskiego – ulica Hallera. Skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

– W piątek rozpoczynamy roboty. Wiąże się to oczywiście ze zmianami w ruchu. Będziemy chcieli wyłączyć to skrzyżowanie z ruchu tak, aby firma mogła jak najszybciej wykonywać swoje zadania – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu. – Ulica Barska zostanie zamknięta z czterech stron. Będziemy mogli jeździć ulicą Paderewskiego bądź Broniewskiego. Od ulicy Sucharskiego będziemy mogli wjechać w ulicę Broniewskiego, ale na wysokości ulicy Partyzantów ten przejazd nie będzie już możliwy. Od strony ulicy Witosa będzie ustawiony znak informujący o nieprzejezdnej drodze. Jeśli chodzi o ulicę Hallera – problem rozwiążą uliczki dojeżdżające do Hallera oraz ulicę Paderewskiego – tłumaczy Grzegorz Mirek.

Wszystkie ulice, po których zostaną poprowadzone objazdy to: ul. Witosa, ul. Pieczkowskiego, ul. Nowochruślicka, ul. Lwowska, ul. Paderewskiego, ul. Tarnowska. Przewidywany czas trwania robót to 60 dni.

– Tak organizujemy ruch, aby wykonawca wykonał przebudowę nawet nie w 60 dni, a krócej.

Jak zmieni się się skrzyżowanie po przebudowie?

– Na skrzyżowaniu ulicy Sucharskiego z Hallera zmieni się w zasadzie wszystko. Zlikwidowana zostanie sygnalizacja świetlna, powstanie tam rondo z wyspą przejezdną, która umożliwi przejazd samochodom o większych gabarytach. Wbrew pozorom dużo miejsca tam nie ma. Rozwiązanie, które zaproponowaliśmy będzie korzystne także dla pieszych. bo nie będą oni musieli pokonywać tak dużych przekrojów ulicy. Będą także ścieżki rowerowe wzdłuż Barskiej – dodaje dyrektor Mirek. 

Zmiany kursowania autobusów będą podane na stronie MPK Nowy Sącz.

Fot. MZD w Nowym Sączu. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.