DZIŚ pikieta pod sądeckim sądem

22 listopada późnym wieczorem w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekt zakłada między innymi, że wybór 15 członków KRS dokonywany ma być przez Sejm większością 3/5 głosów. Dotychczas członków KRS wybierało środowisko sędziowskie. W trakcie debaty przed Sejmem protestowało kilkadziesiąt osób.
DZIŚ (piątek) pikieta odbędzie się również w Nowym Sączu. Zapowiada ją Edward Ucherski działacz sądeckiego koła Komitetu Obrony Demokracji.

wsb3

Protestujemy przeciw upolitycznieniu sądownictwa, a tak naprawdę, przejęciu sądownictwa przez Jarosława Kaczyńskiego, któremu wydaje się, że Polska i Polacy są jego własnością. Zapraszam wszystkich na pikietę w obronie sądów. Spotykamy się w piątek o godzinie 19.  na ulicy Pijarskiej w Nowym Sączu. Przy okazji zapraszam wszystkich na pikietę pod biurem poselskim posła Arkadiusza Mularczyka, współautora projektów ustaw o sądownictwie. Pikieta odbędzie się 16  grudnia o godzinie 16 – informuje Edward Ucherski.

 

Fot. ilustracyjne: Tatiana Biela (lipcowy protest w obronie sądów na sądeckim rynku)

Czytaj też:

https://www.dts24.pl/sadeczanie-przelamali-lek-przed-co-ludzie-powiedza/

 

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]