Justyna Stasiek-Harabin – kandydatka III edycji Rankingu GLG

Justyna Stasiek-Harabin – kandydatka III edycji Rankingu GLG

Od sześciu lat prowadzi bloga o sztuce Minerva, którego miesięcznie czyta ok. 30-40 tysięcy unikalnych użytkowników. Jest to jeden z najpopularniejszych blogów o takiej tematyce w Polsce, na którym Justyna Stasiek-Harabin edukuje i opowiada o emocjach związanych z przeżywaniem sztuki. Wokół bloga stworzyła się wyjątkowo wartościowa społeczność, zrzeszająca artystów oraz miłośników sztuki.

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020

Rok 2020 przyniósł mi rekordową popularność, na którą złożyła się pandemia oraz potrzeba obcowania ze sztuką w sieci. W 2020 r. miałam przyjemność współpracować z Muzeum Narodowym w Krakowie, dla którego stworzyłam serię krótkich, 5-minutowych filmów na temat moich ulubionych dzieł sztuki z kolekcji muzeum. W tym samym roku współpracowałam także m.in. z Wydawnictwem Znak, firmą Medicine, a także z Żydowskim Instytutem Historycznym w Warszawie. W 2020 r. otrzymałam również stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu zrealizowałam cykl artykułów poświęconych zapomnianym polskim projektantkom, związanym z powojennym wzornictwem w Polsce.

Z Sądecczyzną wiąże mnie

Pochodzę z Rytra, a od sześciu lat mieszkam w Nowym Sączu. Tutaj też pracuję w Dziale Sztuki w Muzeum Okręgowym.

Hobby i ciekawostki z życia prywatnego i zawodowego

Historyczka sztuki, redaktorka w kwartalniku „Artysta i Sztuka”, muzealniczka, miłośniczka malarstwa XIX i XX wieku oraz polskiego powojennego wzornictwa.

Przejdź do GŁOSOWANIA PUBLICZNOŚCI.