Julka z Krasnego Potockiego walczy o życie. Studenci Wyższej Szkoły Biznesu walczą o Julkę

Julka z Krasnego Potockiego walczy o życie. Studenci Wyższej Szkoły Biznesu walczą o Julkę

Julka walczy o życie. Studenci  nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu walczą o Julkę. Liczą na to, że dołączy do nich jak najwięcej ludzi. Warunek jest jeden: chcieć. Tylko tyle i aż tyle. Aby pomóc zebrać pieniądze na leczenie dzielnej Julii, wystarczy wpisać się na listę uczestników akcji „Run 4 a smile, Bieg po uśmiech”, a później pobiec, albo przejechać na rowerze dowolny dystans z dedykacją dla bohaterki tej akcji.

Tegoroczna edycja „Run 4 a smile” jest już dziewiątą odsłoną projektu charytatywnego realizowanego przez społeczność akademicką Wyższej Szkoły Biznesu – National-Louis University. W tym roku dochód z przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na leczenie 13 – letniej Julii Bodziony z Krasnego Potockiego w gminie Chełmiec. Dziewczynka jest podopieczną Stowarzyszenia Sursum Corda . W 2018r. lekarze zdiagnozowali u niej złośliwy guz mózgu. Pierwszymi objawami były bóle głowy i poranne wymioty.

Pewnego dnia ze spokojnego snu zbudził mnie potworny ból głowy. Zostałam zawieziona do szpitala, gdzie lekarze zrobili rezonans. Diagnoza spowodowała, że zawalił się mój świat. To medulloblastoma WHO IV, czyli złośliwy guz mózgu. Podczas operacji guz został częściowo usunięty, jednak przestałam mówić, siedzieć i chodzić. Dzięki intensywnej rehabilitacji udało się przywrócić mowę, potrafię też samodzielnie usiąść – opowiada waleczna nastolatka.

Pierwszą reakcją jakiej doświadczyliśmy było niedowierzanie, płacz i pytanie: dlaczego to spotkało nasze dziecko?. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że musimy podjąć walkę i być silni dla Julki.  Do tej pory przeszła operację usunięcia guza, trzy cykle chemioterapii, 33 cykle naświetlań i obecnie jest w trakcie drugiego z ośmiu cykli chemioterapii podtrzymującej. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, dzięki której znów będzie mogła zacząć chodzić – opowiadają rodzice dziewczynki.

Aby wykorzystać wszystkie dostępne szanse, by Julia mogła chodzić i pokonać chorobę, warto dać się skusić studentom i biegać!

„Wydarzenie główne, czyli bieg charytatywny odbędzie się 4 czerwca w Miasteczku Galicyjskim i w Skansenie w Nowym Sączu. Będzie też e-rywalizacja w której można wziąć udział w dowolnym miejscu na Ziemi w dniach 4-5 czerwca. Zapraszamy wszystkich do wspólnej aktywności i do pomagania” – zapraszają organizatorzy.

Szczegóły akcji dla Julii  znajdziecie pod poniższym linkiem:

Run 4 a Smile

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.