Jubileuszowy Rajd im. Jana Pawła II przeszedł do historii

Jubileuszowy Rajd im. Jana Pawła II przeszedł do historii

X Jubileuszowy Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II "Pilnujcie mi tych szlaków"

Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce 18 maja 2009 roku. Wczoraj natomiast odbył się już X Jubileuszowy Powiatowy Rajd im. Jana Pawła II „Pilnujcie mi tych szlaków”. Jak zwykle nie zabrakło atrakcji oraz międzyszkolnej rywalizacji.

Rajd organizowany jest przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. Ma przede wszystkim upamiętniać patrona szkoły – Świętego Jana Pawła II. Jest też okazją do zaszczepienia wśród dzieci i młodzieży bakcyla lokalnej turystyki, zapoznania uczniów z walorami Sądecczyzny, Beskidu Sądeckiego oraz samej Krynicy, ale również do integracji.

13 lat temu inicjatorkami wydarzenia były ówczesne dyrektorki placówki: Janina Złotnicka i Anna Rapacz. Panie pojawiły się też na tegorocznej, jubileuszowej akcji.

W tym roku młodzi uczestnicy rajdu wykazali się wiedzą o regionie i Świętym Janie Pawle II. Nie zabrakło też rywalizacji sprawnościowej oraz konkursu piosenki turystycznej.

Wśród szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku. Na drugim miejscu uplasowali się reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mochnaczce Wyżnej, a jako trzecia na podium znalazła się grupa z Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu.

Do rywalizacji stanęli także uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tym roku zwyciężyli przedstawiciele LO w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju. Srebro zdobyła młodzież z ZSZ w Grybowie, a trzecie miejsce wywalczyła ekipa z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Orkana w Marcinkowicach.

Jednak to nie wszystko. W konkursie piosenki przyznano specjalne wyróżnienia i nagrody dla Zepołu Szkolno-Przedszkolnego w Powroźniku i LO w ZSP w Krynicy-Zdroju.

Honorowy patronat nad rajdem objęli starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski oraz burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba.

fot. ZSP w Krynicy-Zdroju, źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Poziom wód w rzekach może gwałtownie wzrosnąć

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.