Jubileuszowa XX gala Ziarnka Gorczycy: 15 tysięcy za obraz Ryszarda Miłka. Czterech dobrych ludzi nagrodzonych statuetką

Maleńkie ziarenko gorczycy wrzucone w ziemię ma ogromną moc: wyrasta z niego wspaniała, pożyteczna roślina, dobroczynna dla człowieka i dająca schronienie oraz pożywienie braciom mniejszym.  Dobro - jak ziarnko - kiełkuje i rośnie, a następnie wydaje owoce, z których znów rodzi się kolejne dobro... Ziarnko gorczycy od 20 lat jest dla sądeczan symbolem bezinteresownej dobroczynności, bo co roku w Nowym Sączu odbywa się plebiscyt będący podziękowaniem dla ludzi niosących pomoc innym. Jubileuszowa, dwudziesta gala Ziarnka Gorczycy wyjątkowo nie była poprzedzona plebiscytem  i głosowaniem mieszkańców Sądecczyzny. Tym razem kapituła akcji zainicjowanej w 2000 roku wybrała ludzi, którym przyznano statuetki za wieloletnie zaangażowanie w pomaganie...

PROTEUSSMARZ

Otrzymali je Rafał Stanuszek - właściciel firmy Ersbet, przedsiębiorca Józef Pyzik, sportowiec Dariusz Popiela i Zbigniew Konieczek - prezes zarządu spółki Newag.

Podczas dzisiejszej gali odbyła się - jak co roku - licytacja obrazu Ryszarda Miłka. Sprzedano go za 15 tysięcy złotych, które zasilą konto Sądeckiego Hospicjum.

Uroczystość była też okazją do podziękowań dla  Mieczysława Kaczwińskiego, który 20 lat temu wymyślił plebiscyt Ziarnka Gorczycy. Przedstawiciel firmy "Centrum" przekazał  pomysłodawcy akcji czek na 10 tys zł. - z przeznaczeniem na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Statuetki "Przyjaciół Ziarnka Gorczycy" wręczono Jadwidze Papaj i Tomaszowi Owsiance.

Galę, która odbyła się w Małopolskim Centrum Kultury Sokół uświetnił zespół "Pod Budą".

zdjęcia Iwona Kamieńska

 

Było na co popatrzeć. Nowoczesne lokomotywy Newagu wyruszyły z Nowego Sącza [filmy, zdjęcia]

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.