Jubileuszowa X edycja projektu pn. „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”

Jubileuszowa X edycja projektu pn. „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”

Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University oraz Stowarzyszenie „ORION” zapraszają na X  jubileuszową edycję projektu pn. „Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość”.

Głównym założeniem projektu jest popularyzacja wiedzy biznesowej, kształtowanie przedsiębiorczej postawy wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych oraz promocja lokalnych przedsiębiorstw.

Dzięki temu projektowi chcemy pomóc młodzieży w lepszym poznaniu rynku lokalnego oraz dostrzeżeniu szans dla siebie w planowaniu swojej przyszłości zawodowej z Małopolską – wyjaśniają pomysłodawcy inicjatywy.

Projekt jest odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania młodych ludzi w zakresie zdobywania wiedzy ekonomicznej oraz przedsiębiorczego myślenia i od samego początku jego powstania cieszy się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 5 tysięcy uczestników.

– Głównym założeniem  jest popularyzowanie wiedzy biznesowej, Nowy Sącz jest kolebką biznesu w Polsce. Tutaj prywatny biznes mocno się rozwinął, zachęcamy młodych ludzi do postaw przedsiębiorczych – mówi rektor WSB-NLU Dariusz Woźniak

– Zapraszamy uczniów z całego regionu z innych powiatów również. Ten program to coś więcej niż tylko konkurs. To też budowanie neetworkingu, budowanie relacji i nabywanie kompetencji społecznych. Można dodatkowo zostać wolontariuszem Igrzyskach Europejskich, pomagając w organizacji tego wydarzenia – kusi poseł Patryk Wicher.

W ramach tegorocznej edycji projektu, w pierwszym jego etapie, zaplanowano dwa wykłady na platformie Cloud Academy™ (online). Każdy uczestnik otrzyma indywidualne dostępy.

Drugim etapem projektu będą zajęcia warsztatowe przeprowadzone w formie Hekatonu 21 stycznia 2023 roku w siedzibie WSB-NLU. Młodzi ludzie w małych, kilkuosobowych grupach opracowywać będą strategie wzrostu zainteresowania grup rówieśniczych danym tematem. Na zakończenie projektu przewidziano konferencję podsumowującą, na której wręczone zostaną atrakcyjne nagrody. Pula nagród wynosi 20 000 zł.

X edycja Włącz myślenie. Postaw na przedsiębiorczość skierowana jest do szkół ponadpodstawowych. Rejestracja za pośrednictwem dyrektorów szkół do 12 stycznia 2023 roku, po wcześniejszym uzupełnieniu formularza, który znajduje się TUTAJ

fot. Adrian Maraś

czytaj także: KONKURS! Mamy dla Was podwójne zaproszenie na musical o Świętym! Na scenie m.in. Mateusz Ziółko

Share on twitter
Share on facebook