Nowe fakty w sprawie wypadku na jeziorze: zawinił alkohol

W sobotę (22 lipca) około godziny 17:30 doszło do zderzenia skutera wodnego z motorówką. Dwie osoby kierujące jednostkami pływającymi trafiły do szpitala.  Do wypadku doszło na Jeziorze Rożnowskim, na wysokości przystani Koszarka.

Kierujący skuterem z dużą prędkością uderzył w łódź motorowodną. W wyniku zdarzenia sternik łodzi wpadł do wody. Trafił do sądeckiego szpitala ze złamanymi żebrami. Sprawca został przewieziony śmigłowcem LPR do Krakowa z pękniętą czaszką, złamaną żuchwą i przeciętym językiem. Badanie krwi wykazało, że miał 1,2 promila alkoholu we krwi.

Łódź, z której sternik wypadł do wody nie była zabezpieczona, w efekcie czego uszkodziła skuter osoby udzielającej pomocy. Pół godziny przed wypadkiem policjanci z posterunku wodnego, którzy dbają o bezpieczeństwo nad Jeziorem Rożnowskim, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę łodzi motorowodnej, który miał 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dziś rano policjanci z posterunku wodnego również zatrzymali sternika żaglówki z silnikiem spalinowym, któremu badanie alkomatem wykazało aż 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Apelujemy o rozwagę!

O wczorajszym wypadku pisaliśmy tutaj

 

 

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.