Jeździli na nartach z okazji jubileuszu… szkoły

Jeździli na nartach z okazji jubileuszu… szkoły

Mimo że tegoroczna zima nie rozpieszcza fanów białego szaleństwa z okazji obchodów jubileuszu 200-lecia I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu na stoku spotkali się absolwenci szkoły.

Impreza odbyła się na Stacji Narciarskiej Słotwiny w Krynicy-Zdroju. Wzięło w niej udział 26 osób: cztery panie i 22 panów z roczników maturalnych od 1965 do 2013!

Niektórzy z gości, by poszaleć w Małopolsce i powspominać dawne czasy przybyli z Warszawy, Kielc czy Koszalina. Rywalizowano w slalomie gigancie z podziałem na kategorię damską i męską w czterech grupach wiekowych. Z numerem pierwszym na starcie pojawił się… dyrektor szkoły Aleksander Rybski, absolwent z 1968 roku. Kolegom na stoku kibicowała ponadto reprezentacja dawnej klasy 11b (matura w 1969 r.). Uczestnikom dzielnie walczącym na śnieżnej tafli wręczono pamiątkowe dyplomy oraz kubki z logo jubileuszu, a zdobywcom pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii puchary. Nie zabrakło też ogniska, przy którym toczyły się rozmowy o latach minionych, ale wciąż żywo pamiętanych.

Jubileusz 200-lecia I Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy. Partnerem zawodów w ramach obchodów jubileuszowych był Urząd Miasta Nowego Sącza.

Źródło: fot. nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.