Jeszcze Polska nie zginęła… póki gra polska muzyka

Jeszcze Polska nie zginęła… póki gra polska muzyka

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zawitała wczoraj do Nowego Sącza. W MCK Sokół rozbrzmiewała muzyka Moniuszki, Schuberta oraz Mendelsona.

– 99 rocznica odzyskania niepodległości… Myślę, że nie ma lepszego sposobu na świętowanie naszego wielkiego polskiego święta jak koncert „Jeszcze Polska Muzyka” . W takim właśnie klimacie i z tak znakomitą orkiestrą myślę, że to będzie nasze wielkie narodowe i sądeckie święto. Kiedy mówimy o niepodległości, to myślimy też o kulturze i o muzyce. Tutaj mamy do czynienia z wspaniałą muzyką polską. Nie przypadkowo więc się tutaj spotykamy. Życzę państwu troski o tę przestrzeń wolności w nas. Bo wolna Polska to wolni ludzie– mówił Leszek Zegzda otwierając koncert.

Koncert zagrała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Szeregi orkiestry zasilają najwybitniejsi studenci i absolwenci europejski wyższych szkół muzycznych. Jak mówił Maciej Negrey, kompozytor i muzykolog, orkiestra jest nazywana klejnotem w koronie muzyki województwa małopolskiego. Mają na swoim koncie 17 płyt oraz liczne sukcesy międzynarodowe. Podczas koncertu wykonali m.in: Uwerturę fantastyczną Bajka Stanisława Moniuszki z 1848 oraz Symphonię de Chambre Joachima Mendelsona. Orkiestrze dyrygował Stanisław Krawczyński.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie im. Ludwika van Beethovena oraz MCK Sokół. Cykl koncertów „Jeszcze Polska Muzyka” w ramach którego orkiestra zagościła w Nowym Sączu, ma na celu promowanie  polskiej muzyki.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.