Jeszcze Polska nie zginęła… póki gra polska muzyka

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej zawitała wczoraj do Nowego Sącza. W MCK Sokół rozbrzmiewała muzyka Moniuszki, Schuberta oraz Mendelsona.

wsb3

– 99 rocznica odzyskania niepodległości… Myślę, że nie ma lepszego sposobu na świętowanie naszego wielkiego polskiego święta jak koncert „Jeszcze Polska Muzyka” . W takim właśnie klimacie i z tak znakomitą orkiestrą myślę, że to będzie nasze wielkie narodowe i sądeckie święto. Kiedy mówimy o niepodległości, to myślimy też o kulturze i o muzyce. Tutaj mamy do czynienia z wspaniałą muzyką polską. Nie przypadkowo więc się tutaj spotykamy. Życzę państwu troski o tę przestrzeń wolności w nas. Bo wolna Polska to wolni ludzie– mówił Leszek Zegzda otwierając koncert.

Koncert zagrała Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Szeregi orkiestry zasilają najwybitniejsi studenci i absolwenci europejski wyższych szkół muzycznych. Jak mówił Maciej Negrey, kompozytor i muzykolog, orkiestra jest nazywana klejnotem w koronie muzyki województwa małopolskiego. Mają na swoim koncie 17 płyt oraz liczne sukcesy międzynarodowe. Podczas koncertu wykonali m.in: Uwerturę fantastyczną Bajka Stanisława Moniuszki z 1848 oraz Symphonię de Chambre Joachima Mendelsona. Orkiestrze dyrygował Stanisław Krawczyński.

Organizatorem wydarzenia było stowarzyszenie im. Ludwika van Beethovena oraz MCK Sokół. Cykl koncertów „Jeszcze Polska Muzyka” w ramach którego orkiestra zagościła w Nowym Sączu, ma na celu promowanie  polskiej muzyki.

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]