Jest nadzieja, że sądeckie boiska szkolne będą dostępne po lekcjach!

Możliwe, że już wkrótce sądeczanie będą mogli korzystać z przyszkolnych boisk sportowych. Z inicjatywą, aby obiekty udostępnić po lekcjach wyszli radni Ilona Orzeł z Prawa i Sprawiedliwości, oraz Maciej Rogóż z Wybieram Nowy Sącz. Jak wyjaśnia radny z klubu Krzysztofa Głuca, pomysł pojawił się przy okazji wizji lokalnej Szkoły Podstawowej nr 17.

Pod koniec lipca radny Rogóż złożył interpelację w tej sprawie. Trafiła na ręce wiceprezydenta, Artura Bochenka, który również był obecny podczas wspomnianej wcześniej wizji.

“Złożyłem pismo do Wydziału Edukacji i Wychowania w w.w. sprawie. Niestety w odpowiedzi dostałem informację, iż to szkoła powinna stworzyć regulamin korzystania z boiska” – pisze radny.

Przed kilkoma dniami wiceprezydent Magdalena Majka przysłała kolejną odpowiedź z informacją, że trwają prace zmierzające do wypracowania najlepszego modelu udostępnienia przestrzeni wokół szkół prowadzonych przez miasto.

Ma powstać regulamin obowiązujący wszystkie miejskie boiska szkolne. Zdaniem dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania, Małgorzaty Belskiej, najtrudniejsze będzie ustalenie godzin otwarcia boisk, ponieważ zajęcia w szkołach odbywają się w różnych porach.

Jeśli pomysł zostanie wprowadzony w życie, dyrektorzy szkół nie będą się mu sprzeciwiać. Taką deklarację złożył przed kilkoma dniami m.in. dyrektor Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Walenty Szarek.

Wszystkie procedury muszą być zgodne z zapisami Ustawy z 7 września 1991 roku o systemie oświaty. Mówi ona, że za boiska poza godzinami lekcyjnymi odpowiada dyrekcja szkoły, a ich regulamin musi wisieć w widocznym miejscu.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.