Jerzy Zoń nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Jerzy Zoń nominowany w Rankingu GLG. Zagłosuj!

Jerzy Zoń – pochodzący z Siekierczyny, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Reżyser, aktor teatralny, dyrektor i współzałożyciel Teatru KTO. Autor spektakli i widowisk plenerowych, które obejrzało ponad 3 mln widzów w ponad 40 krajach na 5 kontynentach. Kreator i dyrektor ULICA Festival – międzynarodowego festiwalu teatrów ulicznych w Krakowie, odbywającego się regularnie od 1988 r. Twórca charakterystycznego pozawerbalnego języka teatralnego, który jest znakiem rozpoznawczym Teatru KTO i źródłem jego polskich i międzynarodowych sukcesów. Realizator krakowskich projektów artystycznych – Noc Teatrów (15 edycji) i Noc Poezji (11 edycji).

W 2022 r. odbyła się premiera najnowszego spektaklu Zonia pt. „ARCADIA”, który prezentowany jest zarówno na scenie Teatru KTO jak i w przestrzeniach miejskich – na placach i ulicach. We wrześniu 2022 r. otwarta została siedziba teatru przy ul. Zamoyskiego 50 w Krakowie, KTO obchodził jubileusz 45-lecia narodzin a Jerzy Zoń 45-lecie nieprzerwanego dyrektorowania teatrowi.

Oddaj swój głos!

V edycja Rankingu im. Danuty Szaflarskiej Genialni Lokalni Globalni - GŁOSOWANIE Publiczności. Dziennie można oddać jeden głos. Aby zagłosować należy oznaczyć nominowanego (kropka po lewej stronie zdjęcia), a następnie poniżej listy kliknąć ,,nie jestem robotem”, a potem – ZAGŁOSUJ. Głosowanie trwa od 16 lutego (godz. 00:01) do 5 marca (godz. 23:59).

Share on twitter
Share on facebook