Jerzy Gwiżdż obiecuje pomoc dla niepełnosprawnych

Jerzy Gwiżdż, kandydat na prezydenta Nowego Sącza oraz kandydaci na radnych z Komitetu Wyborczego Wyborców Jerzego Gwiżdża Samorządny Nowy Sącz spotkali się dziś przed południem z mediami, aby przedstawić kolejne punkty kampanii wyborczej. Wszystkie przedstawione dziś postulaty to propozycje pomocy osobom niepełnosprawnym w Nowym Sączu.

wsb3

- Spotykamy się dzisiaj w gronie osób, które mają do czynienia z osobami niepełnosprawnymi, bądź sami są niepełnosprawni i chcemy przedstawić, co oferujemy niepełnosprawnym sądeczanom, jeśli oczywiście odniesiemy sukces wyborczy. A jeśli nawet nie, to będziemy wpływać swoimi postulatami na przyszłe władze Nowego Sącza . (...) Nie będziemy dawać po 500 zł, natomiast wiemy jak ważną sprawą jest dzisiaj problem rehabilitacji osób niepełnosprawnych - mówił Jerzy Gwiżdż.

Jak zapewnia kandydat - wszystkie osoby niepełnosprawne w mieście będą mogły liczyć na uruchomienie ośrodka dziennego pobytu dla osób powyżej 25 roku życia, dostosowanie wszystkich szkół i przedszkoli do ich potrzeb oraz doposażanie placów zabaw w urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Co więcej, obiecuje m.in: powołanie do życia Miejskiego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w kwocie miliona złotych rocznie, utworzenie miejsca skupiającego w jednym obiekcie wszystkie instytucje pomocowe dla osób niepełnosprawnych oraz utworzenie w Urzędzie Miasta stanowiska zajmującego osobami głuchoniemymi i niewidomymi.

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.