Ziemska wędrówka dobrego nauczyciela zakończyła się nad brzegiem Popradu… W poniedziałek ostatnie pożegnanie

Ziemska wędrówka dobrego nauczyciela zakończyła się nad brzegiem Popradu… W poniedziałek ostatnie pożegnanie

„Nie wiemy co się stało – ale wiemy na pewno, że bardzo się martwimy i chcemy, żeby szybko się odnalazł” – pisali jeszcze niedawno przedstawiciele szkolnej społeczności. Niestety, spełnił się najgorszy scenariusz. W przyszłym tygodniu uczniowie paszyńskiej podstawówki po raz ostatni pożegnają Marka Gołaszewskiego, który uczył ich języka angielskiego.

45-latek z Nowego Sącza zaginął 24 czerwca. Ostatni raz widziano go na dworcu autobusowym, skąd najprawdopodobniej udał się w kierunku Podhala. Kilka dni później ogłoszono poszukiwania.

O pomoc prosiła nie tylko rodzina zaginionego i policjanci, ale także społeczność Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Paszynie. Na facebookowej stronie placówki pojawił się emocjonalny wpis. „Rozglądajcie się na górskich wędrówkach” – apelowano.

Niestety, nie udało się go odnaleźć na czas. W ubiegłym tygodniu policja poinformowała o zakończeniu poszukiwań. Ciało mężczyzny znaleziono nad brzegiem Popradu w miejscowości Sucha Struga. „Był wspaniałym człowiekiem z ogromnym poczuciem humoru…” – pisali uczniowie i koledzy z pracy.

Pogrzeb ś.p. Marka odbędzie się w przyszły poniedziałek (11 lipca). Msza św. żałobna zostanie odprawiona o godzinie 10:00 w Kościele oo. Jezuitów pw. Ducha Św. przy ul. Piotra Skargi w Nowym Sączu. Natomiast uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce o godz. 12:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu. Pół godziny wcześniej w kaplicy odmówiony zostanie różaniec w intencji zmarłego.

fot. ilustr. pixabay

 

Czytaj też:

Będzie intensywnie padać. Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wód i podtopienia

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.