Jechali „pod gazem”, na szczęście zatrzymała ich policja

Wczoraj, sądeccy policjanci dwukrotnie zapobiegli możliwej tragedii. Zatrzymanym przez nich dwóm pijanym kierowcom grożą teraz poważne konsekwencje.

- We wtorek 16 maja br., ok. godziny 9.00 przy ul. Piramowicza w Nowym Sączu, policjanci zatrzymali 21-latka, który kierował samochodem marki Opel mając nieco ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – relacjonuje mł. asp. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Ale to nie koniec, bo tego samego dnia, ok. godz. 15.30 w Żeleźnikowej Małej, policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zatrzymali mężczyznę, który kierował po drodze publicznej samochodem marki Seat. - Mężczyzna miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje Justyna Basiaga.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów od lat 3 wzwyż.

fot. dts24

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.