Jechał zygzakiem przez Łabową. Kierowca na podwójnym gazie „wydmuchał” do alkomatu trzy promile

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju zatrzymał 30-letniego mężczyznę, który jechał „zygzakiem” przez Łabową. Jak się okazało – kierowca miał trzy promile alkoholu we krwi.

Aspirant Mariusz Cempa na co dzień pełni służbę Komisariacie Policji w Krynicy-Zdroju. 2 kwietnia br. około godziny 17, w Łabowej jadąc swoim samochodem w dniu wolnym od służby, zauważył osobowego forda, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Postanowił za nim jechać. Funkcjonariusz starał się doprowadzić do zatrzymania forda, ale z uwagi na duże natężenie ruchu nie mógł go wyprzedzić, aby zablokować pojazd, dlatego używając świateł mijania oraz klaksonu dawał sygnały do zatrzymania. Po chwili  ford zjechał w zatokę autobusową. Policjant natychmiast podbiegł do pojazdu i wyjął kluczyki ze stacyjki. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu, więc aspirant Cempa natychmiast powiadomił oficera dyżurnego” – czytamy w komunikacje służb prasowych sądeckiej policji.

Kiedy patrol  z Nowego Sącza przybył na miejsce i przebadał kierującego fordem, okazało się, że mężczyzna miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.