Jazda w głębokiej wodzie nie jest możliwa? Nie dla strażaków. Zobacz, jak trenowali

Wczoraj w Tęgoborzy było na co popatrzeć. W wodach Jeziora Rożnowskiego strażacy testowali możliwości pojazdu specjalnego ATV marki SHERP. Szkolenie prowadzone było dla ,,funkcjonariuszy realizujących zadania związane z logistyką z KW PSP w Krakowie oraz dla kilku najbliżej położonych jednostek miejskich i powiatowych woj. małopolskiego”.

– Pojazd specjalny ATV marki SHERP porusza się po każdym rodzaju podłoża – bez trudu pokonuje skały, bagna, piaski, głęboki śnieg, jeździ po lodzie, doskonale pływa na głębokiej wodzie, łatwo pokonuje głazy, zwalone drzewa i inne przeszkody do wysokości 70 cm – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Jak zaznaczają pojazd taki jest łatwy w obsłudze, ma niskie koszty eksploatacji i wysoki poziom bezawaryjności. Jest w stanie dotrzeć tam, gdzie nie dojedzie żaden inny samochód. Pomaga w pracy w trudnych warunkach klimatycznych i terenowych.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.