Jaworzyna Krynicka. Już jest! Uroczyste otwarcie odremontowanej dyżurki [ZDJĘCIA]

Jaworzyna Krynicka. Już jest! Uroczyste otwarcie odremontowanej dyżurki [ZDJĘCIA]

Wyremontowana dyżurka na Jaworzynie Krynickiej została uroczyście otwarta. Terenowa Stacja Ratunkowa Grupy Krynickiej GOPR wyremontowana nadal będzie służyć ratownikom czuwającym nad bezpieczeństwem przybywających tam osób.

,,Dyżurka oddana pierwotnie do użytku na przełomie lat 1975/76 służyła zapewnieniu bezpieczeństwa w Beskidzie Sądeckim przez prawie pół wieku. Kilka lat temu, ze względu na stan techniczny, musiała zostać wyłączona z użytkowania a dyżury ratownicze zostały przeniesione do górnej stacji Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką. W tym czasie podjęto działania w celu pozyskania funduszy na remont dotychczasowego obiektu” – czytamy na facebooku Grupy Krynickiej GOPR.

Po wielu latach intensywnego wykorzystania budynku, nadszedł czas generalnego remontu. Jak podkreślają ratownicy, nie byłoby to możliwe bez wsparcia wielu firm i instytucji. Gruntowna renowacja była możliwa dzięki funduszom z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego (więcej pisaliśmy TUTAJ).

Dyżurka zlokalizowana jest pod szczytem Jaworzyny Krynickiej, czyli miejsca występowania bardzo dużego ruchu turystycznego, skrzyżowania licznych szlaków, przez co zdecydowanie przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w Paśmie Jaworzyny a także będzie doskonałą bazą szkoleniowa dla ratowników Grupy Krynickiej GOPR – zaznaczają ratownicy.

 

fot. Grupa Krynicka GOPR

źródło: Grupa Krynicka GOPR 

Czytaj też:

Nowy Sącz. To się dzieje TERAZ! Most nad Dunajcem przechodzi do historii [FOTORELACJA]

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama