Jasienna: ludzie brną w śnieżnych zaspach. Nadal nie ma chętnych na odśnieżanie

Ludzie mieszkający w centrum Jasiennej nie wiedzą, co przeżywają mieszkańcy z obrzeży wsi. Droga główna jest czarna, posypana solą, a pół kilometra dalej - zaspy po pas. - Od wczoraj nikt tędy nie przejeżdżał z pługiem, a cały czas sypie - skarży się nasza Czytelniczka. 

dts

- Dzieci trzeba wysłać do szkoły, ale jak? - pyta Pani Sylwia. - Rano otrzymałam w urzędzie gminy informację, że jeśli ktoś znajdzie czas, to może dziś, albo jutro przyjedzie odśnieżyć drogę. Od wczoraj nikt tędy nie jechał. Śniegu jest po pas. Nawet nie widać którędy wiedzie droga. Rano udało mi się wyjechać z dziećmi do szkoły, ale wracałam już na łańcuchach i trzeba było przerzucać śnieg łopatą. Teraz prawie dwa kilometry musiałam przedszkolaki prowadzić przez pola, bo nie było możliwości pojechać po nie samochodem, a mróz nie odpuszcza - dodaje Czytelniczka.

Podobną sytuację przedstawia pani Maria, która wraz ze swoją mamą musiała maszerować przez zaspy, gdyż samochód utknął w śniegu.

- Nikogo nie obchodzi, że przez całą zimę musimy się męczyć i łopatami odkopywać się z zasp. Tej zimy już kilka razy mieliśmy taką sytuację, że nie dało się przejechać, a do odśnieżania nie ma chętnych - mówi zdenerwowana Pani Maria.

Mieszkańcy się denerwują, ponieważ w sytuacji kryzysowej nie dojechałaby do nich ani karetka, ani straż pożarna. Tymczasem gminni urzędnicy rozkładają ręce: na odśnieżanie tego rejonu gminy nie ma chcętnych.

- Ogłosiliśmy trzy przetargi i niestety nie zgłosił się żaden wykonawca. Jeśli sytuacja jest trudna, dzwonimy do okolicznych wykonawców. Jeżeli mają możliwość odśnieżenia drogi, to robią to, jednak z nikim nie mamy podpisanej umowy. Nie możemy nikogo do tego zmusić. Proceduralnie dokonaliśmy wszystkich niezbędnych czynności. Jeśli osoby odpowiedzialne za odśnieżanie wykonają prace, które muszą zrobić w pierwszej kolejności to wtedy wykonują inne, zlecone przez nas - mówi podinspektor Krystian Górka z Urzędu Gminy.

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.