Jasiek, czyli co ważniejsze dziecko czy praca…

Jasiek, czyli co ważniejsze dziecko czy praca…

Trzeci dzień Jesiennego Festiwalu Teatralnego rozpoczął się od monodramu pt. “Jasiek” wg. Andrzeja Maleszki, w wykonaniu aktorki Teatru NSA Kingi Król.

– W poprzednich latach prowadziliśmy rozmowy kameralne, w tym roku jest to “Teatralnie Kameralnie “ – mówił dyrektor XXIII JFT Janusz Michalik. – Przygotowaliśmy pięć spektakli, “Jasiek” jest pierwszy, w środę kolejny, itd. Zapraszamy, wstęp wolny.
Spektakl opowiada o młodej aktorce, która ma małego synka, która biega od castingu do castingu by dostać upragnioną rolę. Problemem jest małe dziecko. Co z nim zrobić, kiedy trzeba iść na próbę generalną, a niania nie przychodzi? Co jest ważniejsze synek czy ukochana praca. To typowe, życiowe dylematy.
W roli młodej aktorki wystąpiła Kinga Król, która znakomicie poradziła sobie z tekstem i tremą. Kolejny raz okazało się, że warto stawiać na młodzież.

Po spektaklu odbył się wernisaż wystawy pasteli znanego sądeckiego artysty Krzysztofa Kulisia pt. “Impresje teatralne”.
– Dlaczego pastele podczas JFT?, bo artysta od zawsze związany był z teatrem i tworzył do wielu naszych spektakli scenografię – mówił Janusz Michalik. – Był nauczycielem plastyki, wieloletnim dyrektorem BWA w Nowym Sączu, prezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, a o jego działalności artystycznej można opowiadać długo.
– Tą wystawą rozpoczynam cykl wydarzeń związanych z moim 50-leciem pracy twórczej. Teatr zawsze był bliski. To były scenografie do “Mątwy”, “Niemców”, “Antygony” i wielu innych przedstawień. Ukończyłem ASP, studiowałem scenografię…- dodał Krzysztof Kuliś.
Na zakończenie wernisażu został odsłonięty nowy obraz artysty ze spektaklu “Chory z urojenia”.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama