Jarosław Kaczyński namaścił wyborcze ,,jedynki". Jest wśród nich sądeczanin

No i wszystko jest już jasne. Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił dzisiaj 25 kandydatów, którzy będą lokomotywami na listach ,,Prawa i Sprawiedliwości" w zbliżających się wyborach parlamentarnych. ,,Jedynką" w naszym okręgu będzie, tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, sądecki poseł Arkadiusz Mularczyk. 

wsb3

- Mamy tutaj 25 osób, które nie były na pierwszych miejsca w poprzednich wyborach parlamentarnych, zmiana jest więc daleko idąca. Nie ma co ukrywać, że w pewnej mierze jest związana z wynikami wyborów europejskich - mówił Jarosław Kaczyński.

W wyborach do europarlamentu poseł otrzymał 28 tys. 761 głosów. Był to piąty wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Partii  przypadły cztery mandaty w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. W Nowym Sączu na Arkadiusza Mularczyka głosowało 3100 osób. Natomiast w wyborach parlamentarnych w 2011 - jako  lider listy PiS do Sejmu w okręgu Arkadiusz Mularczyk uzyskał 45 tys. 801 głosów poparcia.

Fot. arch. dts24.pl/
Klaudia Kulak

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.