Jarosław Gowin i Andrzej Gut Mostowy na konferencji o transporcie drogowym

Jarosław Gowin i Andrzej Gut Mostowy na konferencji o transporcie drogowym

To był kolejny etap wspierania przedsiębiorców z branży transportowej przez wicepremiera, któremu towarzyszył Andrzej Gut-Mostowy,  wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju, Promocji i Promocji Turystyki w Małopolsce. W Tęgoborzy omówiono kluczowe kwestie.

Transport to niezwykle istotna gałąź gospodarki. To od niej w pewnej mierze uzależnione są ceny produktów, usług czy po prostu codziennego funkcjonowania wielu branż. Jeśli odpowiednio zadbamy o interesy przedsiębiorców firm transportowych, to wpłynie z korzyścią również na biznes ich odbiorców czy kontrahentów. To bardzo ważny temat – powiedział po konferencji, w rozmowie z naszą redakcją Andrzej Gut-Mostowy.

Jakie tematy poruszano na panelu dyskusyjnym? W pierwszej części konferencji były to: kontrola transportu drogowego, przepisy oraz procedury kontroli w Unii Europejskiej, a także omówiono nowe technologie w transporcie drogowym.

Drugą cześć konferencji podzielono na dwa zakresy tematyczne. „Zmiany w unijnych przepisach dotyczących zasad wykonywania transportu drogowego, zatrudniania oraz zasad wykonywania pracy na terytorium innych państw Unii Europejskiej” i „napędy alternatywne pojazdów samochodowych, pojazdy autonomiczne oraz pociągi drogowe jadące z wykorzystaniem truck platooningu”.

Ostatnia merytoryczną część konferencji w Tęgoborzy spożytkowano na rozmowy o przyszłości polskiego transportu drogowego, podsumowanie tematów konferencji i sformułowanie wniosków oraz wręczenie odznaczeń branżowych i państwowych.

Na zakończenie wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, a finałem rozmów konferencji z branży transportowej przygotowano uroczystą i wystawną kolację. Organizatorami konferencji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” i Ogólnopolski Związek Pracodawców Transportu Drogowego.

tekst sponsorowany
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama