Jamna. Bóg nie jest stary, brodaty, nieobecny, a bliski

W ośrodku dominikanów, Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej koncertowano, wielbiąc Boga Ojca. Zakonnicy chcą, by „Spotkania z Ojcem” odbywały się tam co roku, w sierpniu.

wsb3

Jamna wpisuje się w działania prowadzone przez Fundację Abba Pater w Kaliszu. To ona zorganizowała czwartkowy koncert u dominikanów.

– Bóg chce być znany, czczony i kochany. Chce uwolnić serce człowieka od przesadnego lęku przed nim. Chce dać ludziom nadzieję, dać do zrozumienia, że nie są sami – mówi ks. Michał Włodarski z Fundacji Abba Pater w Kaliszu, przytaczając orędzie przekazane przez samego Boga siostrze Eugenii Elżbiecie Ravasio.

Zaznacza, że celem fundacji jest rozpowszechniania tego orędzia.

– Już zaplanowaliśmy, że w dniach 20-31 sierpnia przyszłego roku powtórzymy „Spotkanie z Ojcem” w Jamnej – zapowiada ks. Włodarski.

Czwartkowy koncert był bowiem tylko jednym z elementów „Spotkania”. Przez kilka dni całe rodziny, ale też ludzie samotni i młodzież brali udział w rekolekcjach, dzięki którym mogli bliżej poznać, co Bóg przekazał siostrze Eugenii.

– To była prosta zakonnica, nie znała łaciny, a Bóg przekazał jej to orędzie właśnie w tym języku. To świadczy o prawdziwości tego orędzia, które zatwierdził Kościół. Jako fundacja jesteśmy rozkochani w tych słowach. Naszym celem jest, by ludzi poznali, zobaczyli Boga, który nie jest straszny, stary, brodaty, groźny, nieobecny, a Boga, który jest bliski – podkreśla ksiądz.

Więcej na ten temat przeczytasz na: www.abbapater.pl

Fot. Arch. dominikanów

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]