Jakub Olszewski: jeszcze to do nas nie dotarło… Owacje dla młodych mistrzów świata!

Jakub Olszewski: jeszcze to do nas nie dotarło… Owacje dla młodych mistrzów świata!

Jakub Olszewski

W hali Tauron Areny Kraków, na meczu EuroVolley 2021 Polska-Serbia pojawili się Mistrzowie Świata U 19, którzy przyjechali kibicować drużynie seniorskiej. W przerwie między setami 15-tysięcy kibiców podziękowało młodym siatkarzom owacjami na stojąco. Kapitanem drużyny, która w Teheranie sięgnęła po złoto jest sądeczanin – Jakub Olszewski.

– Bardzo się cieszymy z tego co osiągnęliśmy. Zrobiliśmy coś niesamowitego i myślę, że do nas to jeszcze nie dotarło. Wykonaliśmy kawał ciężkiej roboty. Nasi przyjaciele, rodziny, dziewczyny, wiedzą jak wiele pracy włożyliśmy w to, aby być w tym miejscu. Jestem bardzo dumny z chłopaków. Podziękowania kieruję dla sztabu, który wykonał z nami dobrą pracę i miał dużo wyrozumiałości. Każdy z chłopaków dołożył dużą cegłę do sukcesu – mówił kapitan.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Za nami fantastyczny turniej, zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Fakt, że podczas siedmiu spotkań straciliśmy tylko jednego seta świadczy o tym, że prezentowaliśmy wysoki poziom. Jestem bardzo dumny z mojego zespołu – mówił  Michał Bąkiewicz trener mistrzów świata U19.

Polacy w finale mistrzostw w Teheranie wygrali z Bułgarią 3:0 i zdobyli zasłużone złoto. Jest to tym bardziej doniosłe wydarzenie ponieważ jest to pierwsze polskie podium w Mistrzostwach Świata U19 od sześciu lat!

fot. Polska Siatkówka

film: Polsat Sport

 

Czytaj też:

Eksplozja energii w Barcicach. Pannonica zbliża się do wielkiego finału

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama