Jakub Kądziołka z Limanowej z brązowym medalem Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin

Jakub Kądziołka z Limanowej z brązowym medalem Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin

Jakub Kądziołka, Limanowa, karate, mistrzostwa polski

Jakub Kądziołka z Limanowej zdobył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Karate Kyokushin. Impreza odbyła się w Katowicach. W zawodach wzięło udział 213 najlepszych karateków z kraju w kategoriach junior i młodzieżowiec.

Zawodnik ARS Limanowa Joniec Team był jednym z czterech reprezentantów klubu, nad którym pieczę sprawuje sensei Arkadiusz Sukiennik (4 Dan). Szkoleniowiec może być zadowolony ze swojego wychowanka. Jakub Kądziołka zaprezentował wysoki poziom w kumite młodzieżowców (-65 kg). Warto odnotować, że to aktualny wicemistrz Polski seniorów i brązowy medalista Mistrzostw Europy. Należy do czołówki karateków w kraju.

W walce o wejście do finału Jakub Kądziołka musiał uznać wyższość rywala z Ukrainy, który sięgnął potem po złoty medal. To była 38. edycja Mistrzostw Polski. Pozostali zawodnicy klubu ARS Limanowa Joniec Team (Nikola Kądziołka, Tomasz Iwański, Patryk Kądziołka) rywalizowali w kumite juniorów, ale nie zdołali uzyskać promocji do strefy medalowej.

Czytaj także: Zaginęła 14-letnia Patrycja z powiatu limanowskiego. Prosimy o pomoc w poszukiwaniach

Fot: UMLimanowa

Share on twitter
Share on facebook